Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) poniżej 4,72 zł, euro (EUR/PLN) walczy z poziomem 4,49 złMimo dzisiejszych zmian nastrojów ogólny bilans nie jest zły – złoty nieco zyskał. Rano sentyment wokół polskiej waluty był lepszy w ślad za nieco lepszym sentymentem z rynków globalnych, którego wsparło cofnięcie się rentowności amerykańskich obligacji. Po południu te znów odbiły ponad 1,30 proc. dla papierów 10-letnich, co automatycznie przełożyło się na pogorszenie nastrojów na Wall Street (S&P500 spadł poniżej 3900 pkt.), a także zaważyło na podejściu do ryzyka.

Kurs euro i kurs dolara względem złotego

Co ciekawe dane, jakie napłynęły z USA – wzrost cotygodniowego bezrobocia do 861 tys. wniosków, oraz wyraźna rewizja w górę poprzednich odczytów – przemawiałyby raczej za argumentacją FED, że nie ma sensu dyskutować o zmianach skali skupu aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dla złotego ważne jest jednak zachowanie EURUSD. Ten mimo popołudniowych słabszych nastrojów nie powrócił poniżej 1,2050-60, co sugeruje, że scenariusz wzrostu ponad poziom 1,21 nadal pozostaje aktualny w kontekście jutrzejszych odczytów PMI za luty dla strefy euro. Opublikowane dzisiaj zapiski z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego nie wniosły nic nowego.

Wykres dzienny EURUSD

Jeżeli EURUSD miałby szanse kontynuować zwyżki, to pozwoliłoby to złotemu kontynuować ruch widoczny rano. Dla USDPLN oznacza to schodzenie do 3,70 i próbę złamania tej bariery, a w przypadku EURPLN oddalanie się od 4,50 w stronę 4,47.

Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny EURPLNConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here