Naga MarketsKurs euro dolara funta i franka do złotego PLNPo piątkowym wyraźnym podbiciu wartości polskiego złotego, nowy tydzień na rynku rodzimej waluty rozpoczyna się spokojnie. Wartość indeksu BOSSAPLN porusza się w okolicach wypracowanych w piątek poziomów zamknięcia – obecnie tuż powyżej poziomu 88,30 pkt. Zmienność tego indeksu dzisiaj rano jest symboliczna.

Euro i dolar nieznacznie zyskują w poniedziałek o poranku

Analogiczna sytuacja ma miejsce na wykresach głównych par walutowych z polskim złotym. Po przecenie na wykresie USD/PLN pod koniec poprzedniego tygodnia, dzisiaj notowania tej pary walutowej odreagowują w górę, ale bardzo delikatnie, na razie docierając do rejonu 3,7250. Bardzo podobnie wygląda sytuacja na wykresie EUR/PLN, gdzie mieliśmy do czynienia z wyraźnymi spadkami w miniony piątek, zaś obecnie notowania tej pary walutowej odbijają nieznacznie w górę do rejonu 4,52.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku polskiego złotego można spodziewać się podwyższonej zmienności w najbliższych dniach, zwłaszcza że rodzima waluta jest uzależniona od nastrojów na rynkach globalnych – a te obecnie pozostają rozchwiane, głównie za sprawą głośnej batalii pomiędzy inwestorami indywidualnymi (tzw. armią Reddita) a funduszami hedgingowymi.

W kwestii kalendarza danych makro, dziś dominować będą liczne odczyty indeksów PMI dla przemysłu za styczeń. Publikacja odczytu dla Polski zaplanowany jest na godzinę 9:00. Dla większości krajów, w tym dla Polski, oczekiwany jest niższy odczyt niż dla grudnia.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Polecamy również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | pgnig forum | biomed-lublin notowania | akcję pgnig prognozy 2020 | mercator medical kurs akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here