Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) podbija do 3,73. Kluczowe zachowanie amerykańskiej walutyPiątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie spadki na eurodolarze, co ponownie podbija presję na wycenę PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4232 PLN za euro, 3,7366 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0829 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8894 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,267% w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie 24 godziny obrotu na rynku walutowym przyniosło wyhamowanie wzrostu eurodolara pod 1,19 USD. Tematem rynkowym jest m.in. amerykański ban na WeChat’a oraz TikToka co szkodzi juanowi. Z drugiej strony inwestorzy czekają na, przeciągający się, proces negocjacyjny dot. kolejnego wsparcia ze strony amerykańskiego rządu. Sam PLN, relatywnie, nie ma już siły na wyraźne zejście poniżej 3,7 USD, co sugeruje iż zakres ten może stać się „podstawą” do ruchu korekcyjnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. NBP poda jedynie doniesienia dot. aktywów rezerwowych za lipiec. Globalnie warto bliżej przyjrzeć się wskazaniom z amerykańskiego rynku pracy (NFP).

Z rynkowego punktu widzenia EURPLN wychodzi przez 4,41 PLN a USDPLN podbija do 3,73 USD. Kluczowe jest jednak zachowanie dolara.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here