Kurs dolara USD/PLN po 3,77 zł. Ile będą kosztowały funt, frank i euro po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym

Ostatni tydzień nie należy do udanych w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta osłabiła się do euro, dolara, funta i franka. Największą zmianę widać na kursie GBP/PLN, gdzie notowania po pokonaniu psychologicznej bariery 5 zł, poszybowały w górę osiągając nawet poziom 5,12 zł. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w skali tygodnia do euro, funta, franka i dolara
  • Funt brytyjski przyspiesza wzrosty po powrocie powyżej poziomu 5 zl
  • USD/PLN zmierza w kierunku oporu przy 3,77 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7555 zł 16.01.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5345 zł 16.01.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1007 zł 16.01.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,2139 zł 16.01.2020, godzina 12:00

Kurs dolara rozszerza korektę wzrostową

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN nie zdołały wybić się poniżej poziomu wsparcia przy 3,6880 zł, co poskutkowało dynamicznym odreagowaniem. Aktualnie niewykluczone jest więc rozszerzenie korekty wzrostowej w kierunku oporu przy 3,79 zł. O ile trend w długim terminie wciąż pozostaje niekorzystny dla dolara, tak większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta GBP/PLN wystrzelił w górę

W ostatnich dniach na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować solidne wzrosty. Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się poniżej poziomu 5 zł, jednak po tym jak kurs wrócił powyżej psychologicznej bariery, wzrosty przybrały na sile. W ostatnich dniach notowania znalazły się nawet powyżej poziomu 5,12 zł, co świadczy o przewadze kupujących. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, istnieje spora szansa na atak strefy oporowej 5,15 – 5,18 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs euro odbija broni wsparcia przy 4,50 zł

Kurs euro do złotego także wzrósł w ostatnim tygodniu. Para walutowa EUR/PLN ponownie odbiła się od wsparcia przy 4,50 zł, po czym obserwowaliśmy dalszy ruch w górę. Patrząc na interwał tygodniowy, niemal cała ostatnia świeca W1 została pokryta, co świadczy o przewadze kupujących. W długim terminie, niewykluczony jest więc dalszy ruch na wyższe poziomy Kluczowym oporem pozostaje tutaj strefa przy 4,62 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka kończy tydzień powyżej poziomu 4,20 zł

Na kursie franka szwajcarskiego także mogliśmy obserwować ruch w kierunku północnym. Notowania CHF/PLN wróciły powyżej strefy oporu przy 4,20 zł, co przemawia za kontynuacją wzrostów. Jeżeli pozytywny sentyment się utrzyma, istnieje szasną nawet na wzrosty w kierunku oporu przy 4,33 zł, skąd niedaleko już do historycznych maksimów. O większych spadkach można myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej szerokiego kanału wzrostowego, zaznaczonego kolorem niebieskim.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolary kurs | ropa wti prognozy | analiza giełdowa | prognozy btc | złotowka | cena akcji biomed |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here