Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) odrabia część strat, ale i tak porusza się poniżej poziomu 3,75Poprzedni tydzień na rynku polskiego złotego był emocjonujący. Pierwsza połowa tygodnia upływała na zniżkach wartości rodzimej waluty, zaś w drugiej połowie nastąpiło zdecydowane zawrócenie notowań w górę. W rezultacie, cały poprzedni tydzień zakończył się wzrostem – aczkolwiek nieznacznym – wartości polskiego złotego. W rezultacie, indeks BOSSAPLN, który jeszcze parę dni temu przekroczył w dół poziom 87 pkt., powrócił do rejonu 87,70-87,90 pkt.

Kurs dolara odrabia straty, początek bieżącego tygodnia jest spokojny

Mimo że w poprzednim tygodniu w Polsce pojawiały się ciekawe informacje z rynku walutowego (choćby te ze strony RPP), to ostatecznie największy wpływ na bilans całego tygodnia miał amerykański dolar. W poprzednim tygodniu pojawiło się bowiem mnóstwo ważnych danych makro w USA (m.in. piątkowe dane z rynku pracy) oraz wypowiedzi przedstawicieli Fed.

Te artykuły również Cię zainteresują
W bieżącym tygodniu sytuacja na rynkach globalnych także może dominować na rynku polskiego złotego. Istotne dane makro z Polski pojawią się bowiem dopiero w piątek – będą to głównie dane dotyczące PKB za I kwartał br. Tymczasem wcześniej pojawi się szereg istotnych informacji zarówno z krajów europejskich, jak i z USA.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Sam początek bieżącego tygodnia jest spokojny. Notowania USD/PLN, po ubiegłotygodniowym dynamicznym spadku, obecnie odrabiają część strat, ale i tak poruszają się poniżej poziomu 3,75. Także na wykresie EUR/PLN odbicie jest niewielkie (ale i zniżki nie były tak dynamiczne jak na USD/PLN). Obecnie notowania EUR/PLN poruszają się w okolicach 4,55.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | kryptowaluty kursy | komentarze giełdowe | akcje gpw | cena złotego |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here