Kurs dolara (USD/PLN) najniżej od miesiąca. Funt, euro i frank tracą do polskiego złotego w poniedziałekPolska złotówka rozpoczyna nowy tydzień od silniejszego akcentu testując miesięczne maksima do ważonego koszyka walut. Najsilniej traci kurs dolara (USD/PLN) osuwający się poniżej poziomu 3,90 zł, a w jego ślady podąża kurs funta (GBP/PLN). Spadki nie omijają również franka szwajcarskiego oraz euro. Sprawdź, jak kształtują się kursy walut w poniedziałek, 20 lipca 2020 roku.

  • Kursy walut w poniedziałek: euro kosztuje 4,46 zł, dolar 3,89 zł, frank 4,15 zł i funt 4,90 zł
  • Indeks polskiego złotego rośnie o 0,1% i znajduje się na około miesięcznych maksimach
  • Kurs dolara traci na szerokim rynku, dzięki czemu euro pogłębia kilkumiesięczne maksima, a polski złoty zmniejsza swoją stratę do waluty USA

Kurs CHF/PLN traci ponad 2 grosze w poniedziałek. Frank testuje poziom 4,15 zł

Notowania szwajcarskiej waluty tracą wyraźniej na początku nowego tygodnia i testują lipcowe minima w okolicach 4,15 zł, chwilowo spadając poniżej. Co prawda od strony technicznej para walutowa CHF/PLN nadal konsoliduje, jednak umocnienie złotego w poniedziałek widoczne jest na szerokim rynku.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara spada o 0,4%. USD/PLN najniżej od miesiąca

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania USD/PLN osuwają się o 0,4% (niemal dwa grosze) i spadają poniżej poziomu 3,90 zł. Ostatni raz kurs dolara znajdował się tak nisko ponad miesiąc temu. Para walutowa USD/PLN testuje właśnie dolne ograniczenie dwumiesięcznej konsolidacji i gdyby doszło do jej trwałego wybicia, wtedy nie można wykluczyć testu dołków z marca na wysokości poziomu 3,76 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro traci 0,2%. EUR/PLN spada po nieudanej próbie wybicia 4,50 zł

Jeszcze w zeszłym tygodniu notowania euro próbowały pokonać poziom 4,50 zł, w poniedziałek natomiast osuwają się w kierunku 4,46 zł, tracąc 0,2%. Obraz techniczny podobnie jak w przypadku franka i dolara nie ulega większej zmianie i para walutowa EUR/PLN nadal pozostaje w konsolidacji, nowy tydzień przynosi jednak wzmocnienie rajdu ryzyka, co wzmacnia między innymi waluty rynków wschodzących.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta testował 4,89 zł. GBP/PLN najniżej od początku miesiąca

Lokalne minima oprócz dolara pogłębia również kurs funta, który traci 0,25% w poniedziałek i chwilowo znajdował się poniżej poziomu 4,90 zł, schodząc do najniższych poziomów w tym miesiącu. Podobnie jak euro, GBP/PLN ma za sobą test ważnego oporu (poziom 5 złotych), który skończył się nieudaną próbą i korektą spadkową.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here