Naga MarketsCzwartkowy, handel na rynku FX przynosi kontynuację wzrostów na eurodolarze, bez wyraźnego wpływu na waluty CEE. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4320 PLN za euro, 3,6245 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,9230 PLN względem funta szterlinga oraz 4,1165 PLN w relacji do franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,282% w przypadku obligacji 10-letnich.

Dolar schodzi do najniższych poziomów od 2018 roku

Ostatnie godziny obrotu na rynku FX przyniosły wyznaczenie nowych szczytów na eurodolarze (najwyżej od marca 2018r.) ponad 1,22 USD. Wyraźnie słabszy dolar nie przynosi jednak istotniejszych zmian dla koszyka CEE. Złoty ciągle konsoliduje na większości zestawień, co w przypadku euro przekłada się na okolice 4,42-4,45 PLN. Wyjątek stanowi oczywiście zestawienie z dolarem, gdzie USD/PLN schodzi do najniższych poziomów od 2018r. Generalnie nastroje rynkowe są dobre czego skutkiem są nowe ATH na BTC, kontynuacja wzrostu eurodolara czy próby wybić na indeksach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. zatrudnienia i wynagrodzeń za listopad. GUS poda również wskazania z zakresu koniunktury konsumenckiej.

Z rynkowego punktu widzenia sytuacja techniczna na większości par PLN nie ulega istotniejszej zmianie. Wyjątkiem jest oczywiście USD/PLN gdzie widoczna jest presja na zejście niżej i test linii trendu (od 2011r).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here