Kurs dolara (USD/PLN) na plusie w środę. Euro, frank i funt również w górę 3 lutego
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas środowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta przeceniła się dziś w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na dolarze, gdzie ruch na USD/PLN przekracza 0,4% na korzyść amerykańskiej waluty. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w środę do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski z perspektywą głębszej korekty w najbliższych dniach?
  • USD umacnia się 0,4%, a EUR dodaje 0,3%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7298 zł 03.02.2020, godzina 21:35
Kurs euro EURPLN 4,4871 zł 03.02.2020, godzina 21:35
Kurs funta GBPPLN 5,0854 zł 03.02.2020, godzina 21:35
Kurs franka CHFPLN 4,1487 zł 03.02.2020, godzina 21:35

Kurs dolara ponownie testuje linię trendu

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN odbijają się od linii poprowadzonej po ostatnich minimach. Jeżeli dojdzie do jej zanegowania, przecena może przybrać na sile. Wtedy też jako kolejne wsparcie należy traktować strefę przy 4,6550 zł. Ważnym oporem pozostaje z koli obszar przy 3,77 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN cofa poniżej 5,12 zł

Na kursie funta do złotego możemy obserwować w ostatnich dniach cofnięcie poniżej poziomu 5,12 zł. Dziś GBP/PLN znajduje się na nieznacznym plusie, jednak pogłębienie korekty spadkowej jest możliwe w najbliższych dniach. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje tutaj strefa przy okrągłym poziomie 5 zł, gdzie znajduje się także geometria 1:1.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro próbuje odrabiać straty

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro umacnia się dziś nieznacznie do złotego. Niemniej tendencja w ostatnich dniach pozostaje spadkowa, a dopóki kurs znajduje się poniżej oporu przy 4,4950 zł, należy oczekiwać dalszej przeceny. Kluczowym wsparciem w średnim terminie pozostaje strefa przy 4,39 zł, wcześniej trzeba też zwrócić uwagę na poziom 4,42 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka reaguje na wsparciu przy 4,1450 zł

Nowy tydzień rozpoczął się od dynamicznych spadków na kursie CHF/PLN, w środę obserwujemy jednak odreagowanie. Złoty nieznacznie osłabił się dziś do franka, niemniej przecena ma szasnę się pogłębić. Dzisiejsza świeca dzienna ma szasnę zakończyć się ze sporym górnym cieniem, co może przemawiać za dalszym ruchem na południe. W przypadku pokonania wsparcia przy 4,1450 zł, droga w kierunku ostatnich dołków zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarz giełdowy | giełda forum | kurs euro w czasie rzeczywistym | dax index | kursy walut forex |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here