Kurs dolara USD/PLN na plusie. Kurs funta GBP/PLN umacnia się ponad 0,5 proc. do złotego. Euro i frank także w górę
Pary walutowe z polskim złotym

Podczas wtorkowej sesji możemy obserwować nie za dobre nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta traci dziś w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Największą zmienność obserwujemy na GBP, gdzie brytyjska waluta umacnia się ponad 0,5%. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty traci we wtorek do euro, dolara, franka i funta
  • Funt brytyjski kontynuuje zwyżkę i ma otwartą drogę do 5,22 zł
  • EUR i USD tracą 0,35% do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7122 zł 16.02.2020, godzina 16:55
Kurs euro EURPLN 4,4956 zł 16.02.2020, godzina 16:55
Kurs funta GBPPLN 5,1572 zł 16.02.2020, godzina 16:55
Kurs franka CHFPLN 4,1613 zł 16.02.2020, godzina 16:55

Kurs dolara ponownie rysuje lokalne podwójne dno?

Notowania USD/PLN znajdują się dziś na plusie. Patrząc technicznie na interwał D1, możemy obserwować lokalne podwójne dno, które tworzy się na wysokości mierzenia 61,8% z interwału tygodniowego. Pomimo, że w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa, tak tego typu formacja może zachęcać do korekty wzrostowej. Niemniej dopóki notowania nie wybiją się powyżej poziomu 3,77 zł obecny ruch należy traktować jedynie jako korektę w trendzie spadkowym.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN kontynuuje wzrosty

Na kursie funta do złotego możemy obserwować dziś wyraźne wzrosty, realizuje się więc scenariusz, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak notowania będą się utrzymywać powyżej strefy przy 5,12 zł, należy oczekiwać kontynuacji ruchu w kierunku 5,22 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro ponownie testuje opór przy 4,4950 zł

Patrząc na wykres EUR/PLN widać, że euro umacnia się dziś do złotego. Notowania testują aktualnie strefę oporową przy 4,4950 zł. Jeżeli dzisiejsza sesja zakończy się powyżej, będzie istniała szansa na realizację szerokiej korekty prostej abc. Z drugiej strony, jeśli ponownie pojawią się tutaj sprzedający, przecena może przybrać na sile.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka domyka lukę

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować wzrosty także na kursie franka do złotego. Notowania CHF/PLN domknęły lukę spadkową z początku tygodnia. W przypadku utrzymania wzrostowego sentymentu, kurs może kontynuować wzrosty do strefy oporowej przy 4,1780 zł, gdzie znajdują się zeszłotygodniowe maksima oraz mierzenie 38,2% Fibonacciego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik co to jest | orlen cena akcji | sp 500 notowania | jsw notowania | forex kursy walut |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here