Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) mocny na starcie nowego tygodnia. Na Forex rośnie również JPYUSD pozostaje mocniejszy na starcie tygodnia, gdyż inwestorzy podtrzymują ostrożne nastawienie sprzed weekendu. Lepsze dane o PKB Chin nie poprawiły nastrojów. Aktywność pozostaje niska w obliczu święta w USA.

Kurs dolara umacnia się

Rynki azjatyckie rozpoczynają tydzień w atmosferze ostrożnej redukcji ryzykownych pozycji w ślad za spadkami na Wall Street w piątek.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKB Chin w IV kw. 2020 r. wypadł powyżej oczekiwań i wyniósł 6,5 proc. r/r wobec oczekiwanych 6,2 proc. Inne dane o aktywności za grudzień były jednak mieszane z produkcją przemysłową przewyższającą oczekiwania, ale gorszym wynikiem sprzedaży detalicznej.

Shanghai Composite jest dziś wyżej (0,8 proc.), ale inne indeksy w regionie tracą. Japoński Nikkei225 spada o 0,97 proc., a koreański KOSPI traci 2,3 proc.

Na FX JPY i USD są silniejsze, ale ogólnie zmiany w segmencie G10 są niewielkie. Aktywność inwestorów jest niska w oczekiwaniu na świeże impulsy, ale też przy świadomości, że płynność prawdopodobnie pozostanie ograniczona z powodu święta w USA.

EUR/USD pozostaje pod 1,21, GBP/USD jest przy 1,3560.

EUR/PLN dryfuje blisko 4,54. Piątkowa konferencja prasowa prezesa NBP Adama Glapińskiego przyniosła sporo ogólnych stwierdzeń, które jednak niewiele wnoszą do dyskusji o perspektywach polityki stóp procentowych. Glapiński stwierdził, że NBP ma „dużą przestrzeń” do obniżek stóp procentowych i możliwe jest cięcie poniżej zera, ale obniżka nastąpi tylko przy radykalnym pogorszeniu się sytuacji gospodarczej. Możliwe są dalsze interwencje na rynku walutowym, a dotychczasowe działania miały na celu zapobiec nagłej aprecjacji złotego.

Ceny złota odbijają po okołoweekendowych spadkach wywołanych umocnieniem dolara. Uncja kosztuje 1837 USD.

Na rynku ropy naftowej dochodzi do realizacji zysków w związku z obawami, że wprowadzanie coraz bardziej rygorystycznych restrykcji związanych z COVID-19 na całym świecie zaszkodzi popytowi. Brent traci 0,4 proc. do 54,9 USD/b. WTI spada o 0,3 proc. do 52,2 USD/b.

Niemiecka CDU wybrała Armina Lascheta na nowego przewodniczącego partii. Zwycięzca ma duże szanse na zostanie kolejnym kanclerzem Niemiec.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here