Naga MarketsRano zwracałem uwagę na to, że dolar zaczyna lepiej dzień. Po południu sytuacja amerykańskiej waluty uległa dalszej poprawie, chociaż zmiany nie są wielkie. Najmocniejszy wzrost notuje USD/PLN, ale to wynik potwierdzonej informacji o interwencji NBP na rynku złotego (czyżby bank centralny obawiał się nazbyt silnego złotego po Nowym Roku w kontekście spekulacyjnych przepływów chcących skorzystać na lepszym klimacie wokół wypłat z Europejskiego Funduszu Ratunkowego?).

Kurs dolara (USD/PLN) najmocniej w górę. Za sprawą interwencji NBP

Wykres dzienny USDPLN

W grupie G-10 najgorzej radzi sobie funt (GBPUSD zjechał poniżej 1,35), co jest wynikiem obaw, czy umowa handlowa będzie gotowa w przyszłym tygodniu (chociaż szefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała intensyfikację rozmów w ciągu najbliższych 48 godzin).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny GBPUSD

Ogólnie lepszy klimat wokół USD na rynkach globalnych ma związek z nieznaczną realizacją zysków na koniec tygodnia. Pretekstem teoretycznie są doniesienia o tym, że dzisiaj Kongres nie będzie głosował nad pakietem fiskalnym. Tyle, że to teoretycznie może się zmienić w weekend i poniedziałek możemy zacząć już z zupełnie innymi nastrojami….

Wykres dzienny EURUSD


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here