Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) mocno w górę, euro (EUR/PLN) również zyskuje do złotegoNerwowość na rynkach się utrzymuje, chociaż rentowności 10-letnich obligacji pozostają poniżej 1,50 proc. Próba odbicia na Wall Street po wczorajszej przecenie jest gaszona.

Kurs dolara i euro w górę do polskiej złotówki

Opublikowane po południu dane makro z USA nie dały świeżych impulsów, choć uwagę zwraca wyższy od spodziewanego odczyt indeksu inflacyjnego PCE Core (w styczniu 0,3 proc. m/m i 1,5 proc. r/r). O rekordowe 10 proc. m/m wzrosły też w tym okresie dochody Amerykanów, ale akurat nie jest to nadmiernym zaskoczeniem biorąc pod uwagę uchwalone jeszcze za kadencji Trumpa finansowe zapomogi dla obywateli.

Te artykuły również Cię zainteresują
A jeżeli w tym temacie jesteśmy to jeszcze dzisiaj po południu Izba Reprezentantów ma głosować pakiet stymulacyjny prezydenta Bidena. Dla rynków znaczy to jednak niewiele, gdyż kluczowa batalia rozegra się w Senacie, a tu według doniesień wsparcie może być okrojone (z pakietu ustaw wypadła już podwyżka płacy minimalnej).

Wykres dzienny EURUSD

Więcej informacji przyniesie przyszły tydzień – zobaczymy odczyty indeksów PMI/ISM za luty, oraz dane z amerykańskiego rynku pracy. Większą uwagę rynków mogą jednak przyciągać wystąpienia członków banków centralnych, w tym FED, których będzie sporo. Inwestorzy będą szukać odpowiedzi na pytanie, czy Rezerwa Federalna będzie chciała zrobić coś więcej, aby ustabilizować nadmierną zmienność na rynkach długu w ostatnim czasie.

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLN

Na wykresie EURUSD uwagę zwraca zejście poniżej wsparcia przy 1,2135 i sygnały płynące z dziennego oscylatora RSI9 – zwiększa to ryzyko testowania linii trendu z lutego przy 1,2085 i jej złamania w kolejnych dniach. To może podbijać notowania USDPLN, który już wybił się z kanału spadkowego przy 3,7250. Chwiejne nastroje na globalnych rynkach generalnie psują sentyment wokół naszej waluty – rośnie prawdopodobieństwo wybicia ważnego poziomu też na EURPLN przy 4,5250.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here