Kurs dolara do złotego (USD/PLN) mocno w dół! Tanieje także euro (EUR/PLN), funt (GBP/PLN) oraz frank (CHF/PLN)Kurs dolara do złotego (USD/PLN) we wtorek opada o 3 grosze do 3,834 zł nurkując już trzecią sesję z rzędu. Mocno spada także kurs euro do złotego (EUR/PLN), który notowany jest we wtorek po 4,54 zł. Spadki kontynuują także kurs franka szwajcarskiego (o 2 grosze w dół do 4,196 zł) oraz funta brytyjskiego do 5,28 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) w dół do 3,834 zł

Kurs dolara do złotego polskiego (USDPLN) osuwa się o 3 grosze do 3,834 zł rozszerzając zakres zniżki trwającej już dwa tygodnie.Kurs dolara do złotego (USD/PLN) mocno w dół! Tanieje także euro (EUR/PLN), funt (GBP/PLN) oraz frank (CHF/PLN)
Kurs USD/PLN. Źródło: tradingview.com

Jeszcze w połowie sierpnia obserwowaliśmy, jak USD/PLN zdobywał nowe pięciomiesięczne szczyty tuż poniżej 3,93 zł, ale zdaje się, że na ten moment trend wzrostowy jest już na dobre przerwany. Obecnie, kurs dolara do złotego notowany jest w okolicach kluczowego wsparcia na 3,83 zł, a oczekiwana realizacja dalszej przeceny może sprowadzić go niżej do wsparcia na 3,81 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) zaliczył w poniedziałek sporą przecenę, bo o 2 grosze do 4,55 zł. Ta zniżka ma swoją kontynuację także we wtorek, gdy euro tanieje o kolejne 2 grosze do 4,535 zł.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) mocno w dół! Tanieje także euro (EUR/PLN), funt (GBP/PLN) oraz frank (CHF/PLN)
Kurs EUR/PLN. Źródło: tradingview.com

Tak jak ostrzegaliśmy już w poprzednich wpisach, realizacja formacji trójkąta doprowadziła do podwyższonej zmienności i finalnie wykonany został bardziej prawdopodobny ruch, czyli wybicie dołem do okolic 150-dniowej i 200-dniowej średniej kroczącej. Obecnie, EUR/PLN jest na silnym wsparciu na 4,535 zł, które wcześniej w sierpniu powstrzymało spadki do niższych poziomów. Jeśli dojdzie do jego przebicia to możliwe, że kolejnym przystankiem będzie 4,52 zł, a potem 4,50 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do złotego (CHF/PLN)

Kurs franka do złotego po bardzo silnej przecenie w poniedziałek, bo aż o 4 grosze, w poniedziałek osuwa się jeszcze niżej o kolejne 2 grosze do 4,197 zł.

 

invest
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) mocno w dół! Tanieje także euro (EUR/PLN), funt (GBP/PLN) oraz frank (CHF/PLN)
Kurs CHF/PLN. Źródło: tradingview.com

Poniedziałkowa zniżka była największym dziennym spadkiem od początku kwietnia tego roku. Podobnie jak w przypadku innych walut, ruch spadkowy zatrzymał się na istotnym wsparciu, dla CHF/PLN było to 4,20 zł.

200-dniowa średnia krocząca jest znacznie niżej, bo na 4,16 zł i sądząc po impecie spadków w poniedziałek i wtorek, możliwe, że niedługo zobaczymy CHF/PLN w tych okolicach.

Zobacz również: Cena bitcoina wyniesie nawet 100 tys. dol. w tym roku, twierdzi analityk

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) poniżej 5,28 zł

Kurs funta brytyjskiego do polskiego złotego (GBPPLN) we wtorek spada o 0,33% do 5,278 zł.

 

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) mocno w dół! Tanieje także euro (EUR/PLN), funt (GBP/PLN) oraz frank (CHF/PLN)
Kurs GBP/PLN. Źródło: tradingview.com

Zniżkowa tendencja jest potwierdzeniem, że nastroje na rynku mogły się odwrócić i obecnie należy wobec GBP/PLN mieć raczej niedźwiedzie nastawienie. Niewykluczona jest przecena niżej do zakresu 5,21-5,22 zł. Tam też znajduje się 200-dniowa MA.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | akcje mbank | enea akcje kupno | nasdaq akcje | kurs baryłki ropy | develia notowania |

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here