Kurs dolara (USD/PLN) mocniej w dół. Ile kosztuje funt, euro i frank?Polska złotówka po słabym początku nowego tygodnia powraca do skromnych wzrostów pomimo obaw inwestorów o dalszy rozwój gospodarki. W efekcie kurs dolara (USD/PLN) słabnie o 0,9%, a frank, euro i funt brytyjski (GBP/PLN) również podążają w jego ślady. W dłuższym terminie analitycy nie wykluczają jednak ryzyka osłabienia złotówki. Sprawdź, jak kształtują się kursy walut w poniedziałek, 15 czerwca 2020 roku.

  • Cena złotego do ważonego koszyka walut rośnie w poniedziałek o 0,03%
  • Kurs dolara wynosi niespełna 3,94 zł, euro kosztuje 4,43 zł, frank szwajcarski 4,14 zł, a funt szterling 4,93 zł
  • W połowie miesiąca najsilniejszą walutą w ujęciu międzynarodowym pozostaje amerykański dolar, który odbija od kilkumiesięcznych dołków

Kurs dolara traci 0,9%. Para walutowa USD/PLN poniżej poziomu 3,95 zł

Dolar amerykański próbował silniejszego odbicia w trakcie poniedziałkowej sesji, został jednak bardzo szybko sprowadzony do pozycji wyjściowej. Para walutowa USD/PLN nieskutecznie próbowała pokonywać poziom 3,95 zł, w efekcie czego za dolara płacimy obecnie około 3,94 zł.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs franka również oddaje część pola. CHF/PLN skromnie w dół

Podobny odwrót od wzrostów widoczny jest na parze walutowej z frankiem szwajcarskim. Kurs CHF/PLN traci co prawda niespełna 0,1% i porusza się w okolicach 4,13 zł, jednak przed południem testował poziomy o niemal cztery grosze wyższe. Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia za franka chwilowo płacono 4,20 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro oscyluje w granicach 4,43 zł. EUR/PLN w dół

Chociaż na początku poniedziałkowej sesji wydawało się, że eurozłoty powraca nad 4,45 zł, to kolejna część dnia przynosi odwrót sentymentu, spadek o 0,2% i test poziomów 4,43 zł. Na EUR/PLN nie zmienia się jednak tak naprawdę wiele, a kurs euro konsoliduje nieprzerwanie od miesiąca (po wybiciu wcześniejszego kanału bocznego).

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Funt brytyjski osuwa się 2. dzień z rzędu. Kurs GBP/PLN nie wybił 5 zł

W zeszłym tygodniu kurs funta próbował naruszać barierę 5 złotych, jednak psychologiczny opór utrzymał notowania w ryzach. W poniedziałek GBP/PLN kontynuuje wyprzedaż z zeszłego tygodnia i chociaż traci jedynie 0,2% (około 1 grosza), to testuje poziomy 4,94 zł, najniższe w ostatnich dniach, oddalając się bezpiecznie od ważnego dla pary walutowej pięciozłotowego pułapu.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here