Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień pod kreską. Ile będą kosztowały euro, funt i frank po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować mniejszą zmienność na parach z polskim złotym. Nasza krajowa waluta osłabiła się względem euro, franka i funta, zyskała jednak do dolara amerykańskiego. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

Finax
  • Polski złoty osłabił się w ubiegłym tygodniu do euro, franka i funta
  • Funt brytyjski napiera na opór przy 5,12 zł
  • USD/PLN odbił od oporu przy 3,77 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7294 zł 23.01.2020, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5380 zł 23.01.2020, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,1031 zł 23.01.2020, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,2130 zł 23.01.2020, godzina 12:00

Kurs dolara ponownie odbił się od oporu przy 3,77 zł

Patrząc technicznie na wykres D1, notowania USD/PLN odbiły się w ubiegłym tygodniu od strefy oporowej przy 3,77 zł, co wskazuje na kontynuację ruchu w ramach trendu spadkowego. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się po weekendzie, należy oczekiwać ataku na linię poprowadzoną po ostatnich dołkach. W przypadku gdyby doszło do jej pokonania, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,6560 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN ponownie reaguje w rejonach 5,12 zł

W ubiegłym tygodniu, na kursie funta do złotego mogliśmy obserwować ponowną próbę wybicia powyżej poziomu 5,12 zł. Niemniej sprzedający po raz kolejny nie pozwolili na wyjście ceny powyżej, przez co wciąż istnieje ryzyko wykonania korekty spadkowej. Niemniej trzeba również pamiętać, że każdy kolejny atak na strefę zwiększa ryzyko wybicia górę, a w przypadku takiego wycia może dojść do wygenerowania silnego impulsu wzrostowego.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro nieznacznie w górę

Kurs euro do złotego zakończył tydzień na niewielkim plusie, niemniej przez ostatnie kilka dni mogliśmy obserwować wręcz męczącą konsolidację i bardzo niski zakres ruchu ceny. Pomimo, że sytuacja techniczna na interwale W1 wziąć faworyzuje pozycje długie, tak ewentualne zejście poniżej poziomu wsparcia przy 4,50 zł, może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka utrzymuje się powyżej 4,20 zł

Zmienność na kursie franka do złotego była w ostatnim tygodniu bardzo niska. Niemniej para walutowa CHF/PLN zdołała utrzymać się powyżej kluczowego oporu przy 4,20 zł, co wciąż przemawia za dalszymi wzrostami. Aby myśleć o większej korekcie spadkowej, musiałby dojść do wybicia dołem kanału wzrostowego, który został zaznaczony kolorem niebieskim.

Wykres EUR/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti kurs | dax30 wykres | kurs ropy | dax notowanie | bitcoin kurs forum |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here