Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień pod kreską. Ile będą kosztowały euro (EUR), funt (GBP) i frank (CHF) po weekendzie?
Pary walutowe z polskim złotym

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na głównych parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta osłabiła się do euro, franka i funta, jednak zdołała umocnić się do dolara. Co dalej z notowaniami PLN, czego oczekiwać po weekendzie? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty stracił w ubiegłym tygodniu do euro, franka i funta
  • Funt brytyjski przymierza się do wybicia góra strefy oporowej
  • Kurs dolara USD/PLN pozostaje w trendzie spadkowym
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7105 zł 13.02.2020, godzina 16:25
Kurs euro EURPLN 4,4968 zł 13.02.2020, godzina 16:25
Kurs funta GBPPLN 5,1397 zł 13.02.2020, godzina 16:25
Kurs franka CHFPLN 4,1610 zł 13.02.2020, godzina 16:25

Kurs dolara pod kreską, niemniej USD/PLN broni wsparcia

Patrząc technicznie na wykres W1, notowania USD/PLN zakończyły tydzień pod kreską. Niemniej sytuacja nie jest do końca jasna, ponieważ notowania odbiły się od strefy wsparcia przy 3,6880 zł, która wynika z szerokiego mierzenia 6,18% Fibonacciego. Jeżeli poziom ten zostałby wybity po weekendzie, spadki będą miały szasnę przyspieszyć. Z kolei gdyby doszło do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice 3,79 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwal W1

Kurs funta GBP/PLN ponownie napiera na strefę oporową

Na kursie funta do złotego mogliśmy w ostatnim czasie obserwować konsolidację. Niemniej miniony tydzień zakończył się na solidnym plusie, przez co istnieje szansa na ponowny atak strefy oporowej przy 5,15 -5,18 zł. Jeżeli zostałby ona pokonana (a z każdym kolejnym testem takie ryzyko rośnie), ruch wzrostowy miałby szasnę przyspieszyć. Z drugiej strony w przypadku dobicia, kluczowym wsparciem pozostaje dopiero strefa przy 5,00 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwal W1

Kurs euro odbija od mierzenia 38,2% Fibo

Patrząc na wykres EUR/PLN , w minionym tygodniu doszło do odbicia od wsparcia wynikającego z mierzenia 38,% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się po weekendzie, niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 4,5380 zł. Niemniej warto też zwrócić uwagę na fakt, iż pod koniec tygodnia notowania cofnęły się poniżej poziomu 4,50 zł, co jeszcze daje szasnę sprzedającym.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwal W1

Kurs franka poniżej dolnego ograniczenia kanału

Notowania CHF/PLN zakończyły ostatni tydzień na plusie. Niemniej warto zauważyć, że świeca W1 zamknęła się tuż pod wybitym wcześniej dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego, co przemawia za dalszymi spadkami. Wydaje się, że dopóki kurs nie wyjdzie powyżej strefy oporowej przy 4,20 zł, bazowym scenariuszem jest dalszy ruch na południe.

Wykres CHF/PLN

CHF/PLN interwal W1

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow index | dj industrial | kryptowaluty | kurs dolara prognozy | notowania dow jones na żywo |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here