Naga MarketsWczorajsze silne wzrosty na Wall Street są wymazywane przez załamanie kontraktów na fali obaw wywołanych wynikami Apple. Na rynku walutowym prym wiedzie jen. Do dolara na sesji azjatyckiej zyskują też (przecenione wczoraj euro) oraz frank szwajcarski.
EUR/USD odbija w kierunku przebitych wczoraj minimów z połowy października. Obecnie kurs jest przy 1,1680.W całym tygodniu euro straciło 1,5 proc. a odrabianiu strat przez dolara oparł się jedynie jen.

Kurs euro (EUR/USD) odbija w kierunku przebitych wczoraj minimów z połowy października

Złoty pozostałe słaby i eksponowany na dalszą przecenę. EUR/PLN jest ponad 4,62. Ponad dziesięcioletnie szczyty z wczorajszej sesji są na wyciągnięcie ręki. USD/PLN jest powyżej 3,95 a osłabienie funta (GBP/USD przy 1,29) pozwala na cofnięcie się kursu GBP/PLN w kierunku 5,10.

W handlu pozasesyjnym Apple doświadcza kilkuprocentowej przeceny po zaraportowaniu słabych wyników sprzedaży telefonów iPhone i załamaniu przychodów w Chinach. Kontrakty na S&P500 i Nasdaq100 spadają 1 proc. a futures na DAX zniżkuje prawie 2 proc. i jest przy 11360 pkt, co oznacza, że w tym tygodniu runął około 1300 pkt.

Surowce energetyczne również kontynuują spadki. Kontrakt na WTI jest poniżej 36,00 i osuwa się ponad 1 proc. Umocnienie dolara szkodzi notowaniom złota, które osiągały miesięczne minima a obecnie uncja jest wyceniana na 1870 USD.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here