Naga MarketsWIG20 znalazł się w ostatnich dniach w precedensowe jej sytuacji. czwartkowa sesja dość spektakularnie wyłamała trend wzrostowy. Czy jednak analiza techniczna ma tak duże znaczenie gdy rynek jest w trakcie mocnej hossy? W dzisiejszych sygnałach dnia mówię o udanym okresie dla spółki pragma faktoring, która pojawiła się w sygnałach dnia miesiąc temu jako ciekawy walor. Analizuję także szanse na sforsowanie przez indeks s&p 500 luki spadkowej. w magazynie pojawiają się także spółki Dino Polska i Lotos.O indeksie mwig40 wiele mówię w kontekście słabego odbicia oraz wciąż rozgrzanych notowaniach Kruka.Z perspektywy statystyk walki z wirusem trudno zwiastować, że Ameryka „znowu będzie wielka”. Może za to być wielkim dawcą kapitału dla reszty świata. Rynki szukają nowej wartości godziwej dolara i punktu równowagi dla wszystkich aktywów w nim wyrażonych. Na razie nikt nie kwestionuje, czy poziom ten został osiągnięty, rodzi to jednak ryzyko przestrzelenia w oczekiwaniach – oceniają autorzy raportu „Trendy walutowe” miesiąca. Jakie prognozy przygotowali nagradzani eksperci? Pobierz raport TMS!

Kurs dolara ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady. Co dalej?

Po marazmie z pierwszej połowy lipca, druga część miesiąca przyniosła nasilenie optymizmu i wzmocnienie trendów na rynku walutowym podsycane naruszeniem ważnych poziomów technicznych. Za katalizator do wznowienia rajdu ryzykownych aktywów uważa się sukces w uzgodnieniu funduszu naprawczego UE, choć aurę optymizmu potęgowały informacje o postępach na polu badań prototypów szczepionek na wirusa. Tryb risk-on i skoncentrowanie pozytywnych doniesień wokół Europy dało wyraźny impuls do wzrostów EUR/USD, co finalnie uruchomiło szeroką wyprzedaż USD – tłumaczy Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers.

 POBIERZ RAPORT!

Kiedy nie widać napięć po stronie dostępu do finansowania, obfitość dolara na rynkach finansowych w wyniku masowej ekspansji fiskalnej Fed oznacza, że tani dolar jest wykorzystywany do szukania stopy zwrotu tam, gdzie potencjał zysku jest większy. Na pokryzysowym rynku wybór aktywów jest szeroki: rynki długu w krajach, gdzie stopy procentowe nie zostały sprowadzone do zera; rynki akcji mniej wygrzane niż Wall Street; metale szlachetne w obliczu ujemnych realnych stóp procentowych, perspektywy długiego utrzymania ultra-łagodnej polityki Fed oraz pęczniejących deficytów budżetowych – tłumaczą eksperci TMS.

Notowania USD/PLN. Co wpłynie na wycenę dolara do polskiej złotówki?

W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe m.in. dla USD w kontekście rajdu ryzyka, EUR w kontekście dalszych działań EBC, PLN w kontekście decyzji RPP  oraz GBP w kontekście brexitu obciążonego skutkami pandemii. – Zakładamy słabość GBP na podstawie opóźnionego procesu wychodzenia gospodarki z kryzysu. Nowa umowa handlowa Wielkiej Brytanii z UE będzie zatwierdzona co najwyżej w ogólnikach, co będzie szkodliwe dla perspektyw wzrostu – oceniają analitycy TMS.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy kursów dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 prognoz par walutowych na tle oczekiwań rynkowych.

Ze specjalnego raportu dowiesz się jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers i czy wybory prezydenckie stanowią czynnik ryzyka dla siły PLN? W ebooku przeczytasz też w jaki sposób druga fala zachorowań na COVID-19 wpłynie na siłę najważniejszych walut. Analitycy TMS – Konrad Białas i Bartosz Sawicki – zdaniem agencji Bloomberg i Reuters oraz dziennika Rzeczpospolita – w ostatnim roku najtrafniej na świecie prognozowali kurs EUR/PLN. Dowiedz się więcej i pobierz ebook!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here