Kurs dolara (USD/PLN) i funt (GBP/PLN) tracą najsilniej do złotego we wtorekPolski złoty pozostaje silny na początku nowego miesiąca, a jego kurs utrzymuje się na pięciomiesięcznych maksimach. We wtorek, 4 sierpnia 2020 roku, kurs euro (EUR/PLN tanieje o 0,2% i wynosi 4,40 zł, notowania dolara (USD/PLN) spadają do 3,73 zł, za franka szwajcarskiego (CHF/PLN) płaci się 4,07 zł, a funt szterling (GBP/PLN) traci niemal 3 grosze i kosztuje 4,87 zł. Sprawdź, jak kształtują się kursy walut i ile zapłacisz za wymianę w kantorach.

  • Polski złoty do ważonego koszyka walut zyskuje we wtorek 0,07% i utrzymuje się w okolicach poziomów cenowych z początku marca bieżącego roku
  • PLN zapewnia swoją siłę głównie umocnieniu pary walutowej EUR/USD oraz słabemu dolarowi
  • Notowania USD/PLN tracą we wtorek 0,4%, utrzymują się jednak w bezpiecznej odległości od zeszłotygodniowych dołków na wysokości 3,70 zł

Kurs franka wyznaczył wsparcie na 4,05 zł. Co dalej z CHF/PLN

Na wykresie CHF/PLN wyraźnie widać, że wsparcie rysuje się na wysokości poziomu 4,05 zł, który był testowany na początku czerwca i pod koniec lipca. Górne ograniczenie konsolidacji znajduje się natomiast 15 groszy wyżej w okolicach poziomu 4,20 zł. Kurs franka przesuwa się w tym zakresie od ponad dwóch miesięcy i dopiero jego wybicie pozwoli określić dalszą przyszłość pary walutowej.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara (USD/PLN) jednym z liderów wtorkowych spadków

Notowania USD/PLN tracą we wtorek ponad 0,4% i z czterech głównych walut są jednymi z najsilniej się osuwających. W efekcie kurs dolara traci prawie 2 grosze do złotówki i testuje poziom 3,73 zł. Nowe minimum zostało ustanowione w zeszłym tygodniu i znajduje się na wysokości poziomu 3,70 zł. Ostatni raz para walutowa znajdowała się tak nisko około 2 lata temu.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro korzysta ze wsparcia na 4,40 zł. EUR/PLN stabilny

Najbardziej stabilną z walut do złotówki pozostaje euro, którego kurs korzysta we wtorek ze strefy 4,40 zł jako wsparcia. Co prawda w zeszłym tygodniu notowania spadały niżej, jednak byki ponownie wypchnęły je nad ważną strefę popytową. Gdyby poziom udało się wybić na stałe, wtedy nie można wykluczyć zejścia cenowego nawet do 4,35 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta (GBP/PLN) traci silniej do złotego. Nieudana próba pokonania 4,90 zł

Po korekcie wzrostowej z zeszłego tygodnia, kurs funta chwilowo znajdował się nad poziomem 4,90 zł, jednak we wtorek para walutowa GBP/PLN silnie spada poniżej wspomnianej strefy tracąc ponad 0,5%. W efekcie funt jest najsilniej tracącym do złotówki walorem spośród czterech opisywanych w powyższym artykule.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here