Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) dryfuje nad 3,72 zł, a euro (EUR/PLN) walczy z 4,53 złPoczątek nowego tygodnia na rynku polskiego złotego przynosi delikatny ruch wzrostowy na wykresie BOSSAPLN. Notowania tego indeksu poruszają się w okolicach 88,20-88,30 pkt., czyli w rejonach obserwowanych praktycznie przez cały miniony tydzień.

Kurs dolara (USD/PLN) utrzymuje się koło poziomu 3,72 zł

Na razie jednak rejon poruszania się notowań BOSSAPLN nie odbiega istotnie od poziomów widzianych w poprzednim tygodniu. Podobne niezdecydowanie inwestorów widać zresztą także na szerokim rynku walutowym. Dolar powraca do zniżek, ale zakres tego osłabienia jest póki co symboliczny – wielu inwestorów nadal nie rezygnuje z USD jako bezpiecznej przystani w obecnych niepewnych uwarunkowaniach rynkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Widoczny na rynku spokój tak naprawdę odzwierciedla właśnie brak istotnego motywu przewodniego na rynkach na początku tygodnia. Z jednej strony, wciąż trwa względny optymizm związany z programem stymulacyjnym w USA i wsparciem dla tamtejszej gospodarki, a z drugiej strony, na globalnych rynkach pojawiają się doniesienia o kolejnej fali zakażeń koronawirusem (na początku tygodnia w centrum uwagi są Francja i Chiny).

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

W rezultacie, także na rynku złotego nowy tydzień rozpoczyna się na spokojnym wyczekiwaniu. Notowania USD/PLN utrzymują się tuż powyżej 3,72, natomiast notowania EUR/PLN oscylują w okolicach 4,53.

Dzisiaj o godzinie 10:00 planowana jest publikacja danych dotyczących produkcji przemysłowej w Polsce za grudzień. Oczekiwana jest dynamika na solidnym poziomie 8,7% rdr.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość pln | kurs dolara prognozy na najbliższe dni | kurs pkn | kurs akcji pgnig | eur usd wykres |

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here