Naga MarketsW minionych dniach wybicie oporu na 1,1450 na EUR/USD przełożyło się na wyraźne osłabienie dolara do wielu walut, w tym także do walut rynków wschodzących, co widać chociażby po zachowaniu WisdomTree Emerging Currency Strategy Fund (ticker CEW), czyli ETFu dającego ekspozycję na waluty krajów EM.

Główne waluty straciły w relacji do złotego

Zaczyna się on ponownie kierować w stronę maksimów ostatniego odreagowania po covidowej panice.

Te artykuły również Cię zainteresują
Także na polskim rynku widoczny był wpływ osłabiającego się dolara. Główne waluty straciły w relacji do złotego, w tym przede wszystkim dolar, który skierował się w stronę kolejnego, silnego wsparcia, jakim jest obszar 3,78-3,80.

Znajdziemy tu zarówno horyzontalne elementy mogące wspierać rynek, ale i również 50% zniesienie całego, ponad 2,5-rocznego trendu wzrostowego. Co ważne, jest on nadal obowiązującym kierunkiem, a widać to po rozkładzie impulsów i korekt (zaznaczone czerwonymi liniami). Podstawa ostatniego impulsu wypada bowiem w rejonie, z którego USD/PLN startował w reakcji na covidową panikę.

Jakie jest “minimum przyzwoitości” w zakresie zakresu wzrostowego odreagowania z tego miejsca? Najbliższy opór w tej tygodniowej skali znajdziemy w rejonie okrągłego 4,00, czyli obszarze, gdzie w ostatnim czasie sprzedający wielokrotnie się uaktywniali. Gdyby udało się tam dotrzeć, część rynku dostrzeże zapewne także okazję do zagrania na prawe ramię RGR.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here