Naga MarketsKurs funta po danych PMINotowania polskiego złotego w ostatnich dniach zaliczyły pokaźne wzrosty i wyrwały się w uporczywej konsolidacji z wcześniejszych tygodni.

Kurs złotego notuje pokaźne wzrosty

Wartość indeksu BOSSAPLN, po kilku tygodniach ruchów w okolicach 84 pkt., ruszyła mocno w górę w tym tygodniu. Dzisiaj zwyżka jest kontynuowana, a notowania BOSSAPLN sięgają już 87 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Zwyżka wartości rodzimej waluty to przede wszystkim efekt sytuacji na globalnych rynkach finansowych. W bieżącym tygodniu pojawiło się na nich więcej optymizmu i nastawienie risk-on, które zachęciło inwestorów do lokowania kapitału na rynkach wschodzących. Polski złoty, jako waluta EM, zyskał na tej tendencji.

Naturalnie, umocnienie złotego nadal jest wyraźnie widoczne na wykresach złotego w relacji do dolara amerykańskiego i euro. Kurs USD/PLN spadł z poziomów przekraczających 4,20 i obecnie porusza się w okolicach ważnej psychologicznej bariery 4,00. Jej sforsowanie może być trudne, więc w tych rejonach można spodziewać się większego oporu ze strony kupujących.

Z kolei na wykresie EUR/PLN jeszcze kilka dni temu przekraczane były poziomu 4,50, natomiast obecnie kurs ten zszedł poniżej 4,42.

Dzisiaj w Polsce istotnym wydarzeniem będzie decyzja RPP ws. stóp procentowych. Na rynku oczekiwane jest jednak utrzymanie dotychczasowego poziomu stóp, więc informacje ze strony RPP mogą pozostać dla wyceny złotego w miarę neutralne.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here