Naga MarketsKurs funta po danych PMIPoczątek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach walutowych przynosi nieśmiały powrót do nastawienia risk-on. Inwestorzy z ulgą przyjęli informacje o przesunięciu w czasie rewizji porozumienia handlowego na linii USA-Chiny. Miało ono odbyć się w sobotę, jednak ze względu na niepewność związaną z koronawirusem, zaniechano spotkania i nie wyznaczono terminu nowego. To oznacza, że dotychczasowe ustalenia, w ramach tzw. porozumienia pierwszej fazy, pozostają w mocy.

Notowania surowców, walut surowcowych i walut EM zwyżkują

Delikatny wzrost optymizmu doprowadził na początku poniedziałkowej sesji do zwyżek notowań surowców, walut surowcowych i walut EM, czyli aktywów uznawanych za bardziej ryzykowne. Niemniej, ruch ten szybko został skontrowany, a amerykański dolar odrobił większość wcześniejszych strat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spośród danych makro, warto zaznaczyć, że dzisiaj w nocy pojawiły się informacje na temat japońskiego PKB za II kwartał oraz dynamiki produkcji przemysłowej za czerwiec. Wszystkie te dane okazały się gorsze od oczekiwań, jednak nie na tyle, aby istotnie wpłynąć na wycenę japońskiego jena.

Notowania USD/JPY – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here