Naga MarketsPoniedziałek przynosi odbicie dolara na szerokim rynku. To też początek nowego miesiąca, co niektórzy traktują jako nową kartę. Niewykluczone, że sierpień będzie przeciwieństwem lipca, a argumentem do wzrostu ryzyka będzie pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna na świecie (chociaż to widać od pewnego czasu), czy też jakaś kombinacja ryzyk politycznych (relacje z Chinami, wybory w listopadzie itd.).

Poniedziałek przynosi odbicie dolara na szerokim rynku

Kluczowe mogą też okazać się obawy, co do spowolnienia odbicia gospodarczego, jeżeli pandemia przybierze na sile.

W nocy napłynęły dane z Chin – indeks Caixin PMI poszedł w lipcu w górę do 52,8 pkt., przy spodziewanej stabilizacji wokół 51,1 pkt. Za chwilę napłyną ostateczne dane dla przemysłowych PMI z Europy, a po południu poznamy odczyty PMI i ISM z USA.

Ten tydzień przyniesie wysyp ważnych danych, które jednak tylko teoretycznie mogą pogłębić słabość dolara (gorsza “jakość” danych z USA na tle innych) – warto będzie, zatem uważnie obserwować reakcje rynków na te odczyty.

Warto zwrócić uwagę na informacje, jakie napłynęły z agencji Fitch. Utrzymała ona ocenę wiarygodności kredytowej USA na poziomie potrójnego A, ale zdecydowała się obniżyć perspektywę do “negatywnej” ze “stabilnej”. Brak większej reakcji w cenach dolara, może być sugestią, że pewne “strachy” zostały już zdyskontowane w lipcowym ruchu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here