Naga MarketsRynek powraca do schematu, który został zmącony wczoraj wieczorem przez decyzję Trumpa o odwleczeniu negocjacji nad czwartym pakietem fiskalnym na okres po listopadowych wyborach. Wall Street odrobiła zdecydowaną większość strat (S&P500 powrócił w okolice 3400 pkt.), a dolar słabnie (chociaż nie jest to znaczący ruch). Prezydent zaproponował wprawdzie, aby Kongres przyjął szereg drobnych ustaw, ale niewykluczone, że ma to tylko odwrócić uwagę od potencjalnych ataków Demokratów, którzy będą teraz obarczać Trumpa fiaskiem dotychczasowych rozmów. Wiele wskazuje też na to, że również one staną się przedmiotem politycznej gry w Kongresie.

Uwagę rynku przyciągały w środę doniesienia wokół Brexitu. Strona unijna próbuje zaostrzać retorykę, co nieszczególnie podoba się Brytyjczykom. Mamy, zatem ponowne “przeciąganie liny” w negocjacjach. Pojawiły się spekulacje Bloomberga, że Boris Johnson może zdecydować o odejściu od dalszych rozmów, ale reakcja na funcie była krótkotrwała i notowania szybko odrobiły straty.

To może pokazywać, że rynek nie traktuje tych plotek poważnie. Niemniej inwestorzy raczej uwzględnili w swoich szacunkach to, że ramowa umowa handlowa nie będzie gotowa na 15 października.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny FUS500

Dzisiaj wieczorem – godz. 20:00, poznamy jeszcze zapiski z ostatniego posiedzenia FED we wrześniu. Inwestorzy będą zwracać na niuanse dotyczące dyskusji nt. przyszłego forward guidance.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here