Naga MarketsKurs dolara (USD) nieznacznie zyskuje przy rosnącej niestabilności rynkówNa plus wyróżniły się dzisiaj dane makro z USA – cotygodniowe bezrobocie nieoczekiwanie spadło do 787 tys. przy spodziewanych 860 tys. wniosków, a sprzedaż domów na rynku wtórnym sięgnęła 20,9 proc. r/r i była we wrześniu najwyższa od 14 lat – to sygnały wskazujące na siłę amerykańskiej gospodarki w obliczu cały czas trwającej pandemii. Warto jednak wskazać, że administracja Trumpa nie zdecydowała się w wakacje i później na przywracanie mocnych obostrzeń społecznych.

Nieoczekiwany spadek bezrobocia w USA. Obawy o dynamicznie rosnące statystki zakażeń

Czy lepsze dane z USA wpłynęły pozytywnie na dolara – na zasadzie kontrastu wobec innych gospodarek? Niewykluczone. Niemniej zwróćmy też uwagę na coraz mniej stabilne otoczenie globalne – dynamicznie rosnące statystyki COVID-19 w Europie i pojawiające się pytania o kolejne obostrzenia – a także ryzyko polityczne związane z wyborami 3 listopada. O godz. 3:00 w nocy polskiego czasu rozpocznie się ostatnia debata prezydencka (Trump-Biden), a tymczasem przewaga kandydata Demokratów w sondażach stopniała do 7,5 p.p. To może rodzić obawy związane z ryzykiem zaskarżenia wyborów przez Trumpa. Zwłaszcza, że dostał on dodatkowy pretekst w postaci sygnałów z FBI o wpływaniu na wybory przez Rosję i Iran.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny FUS500

Lepsze dane makro z USA, oraz oczekiwania na czwarty pakiet fiskalny (kto chce wierzyć, że będzie w tym tygodniu, ten wierzy) podbijają nieco notowania na Wall Street.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Ale na walutach rosnący USD powoduje, że naruszane są ważne poziomy techniczne – chociażby 1,1830 na EURUSD i 1,3081 na GBPUSD.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here