Naga MarketsKurs dolara (USD) nieznacznie traci na szerokim rynku, najmocniej w dół AUDWe wtorek rano zmiany na rynku są kosmetyczne. Dolar amerykański nieznacznie traci na szerokim rynku, ale najsłabszą walutą jest dolar australijski, który został zaskoczony “gołębim” przekazem z Banku Australii.

Kurs dolara minimalnie się osłabia

Na dzisiejszym posiedzeniu RBA pozostawił wprawdzie bez zmian stopy procentowe (główna pozostała na poziomie 0,1 proc.), to nieoczekiwanie zwiększył program skupu aktywów o 100 mld AUD, oraz dodatkowo bank ma przeznaczać na ten cel 5 mld AUD tygodniowo. Te działania mają być podjęte od kwietnia, kiedy to ma wygasnąć obecny program QE. Dodatkowo z dzisiejszego komunikatu wynika, że temat podwyżki stóp procentowych powróci najwcześniej za 3 lata, bo w 2024 r. Kurs AUDUSD pozostaje poniżej naruszonego kilka dni temu wsparcia przy 0,7637.

Te artykuły również Cię zainteresują
Amerykańska giełda zakończyła wczoraj handel na solidnych plusach. Nastroje na Wall Street wsparły doniesienia z wczorajszego spotkania grupy republikańskich senatorów z prezydentem Joe Bidenem, które miało miejsce po złożonej przez nich propozycji poparcia niektórych covidowych ustaw z przedstawionego w styczniu pakietu stymulacyjnego wartego 1,9 bln USD. Grupka republikanów uznała je za dość produktywną i rzeczową, a Senator Collins nie wykluczyła wręcz, że do rozważenia byłyby też inne ustawy. Prezydent Biden dodał później, że jest zdeterminowany przeforsować cały pakiet rozwiązań, a Demokraci przygotowują się już do formy rekoncyliacyjnej.

Wczoraj wieczorem słabo zachowywało się euro. Kurs EURUSD spadł w okolice 1,2055, chociaż dzisiaj widać nieznaczne odbicie. To wynik informacji o tarciach w rozmowach nad zbudowaniem szerokiej koalicji rządowej we Włoszech. Z kolei GBPUSD flirtuje dzisiaj rano z poziomem 1,37. Pojawiły się doniesienia, że premier Boris Johnson miał zlecić ministrom przygotowanie planu otwarcia szkół, gdyż szczyt zakażeń COVID w Wielkiej Brytanii jest już za nami.

Dzisiaj w kalendarzu uwagę zwrócą dane nt. PKB za IV kwartał w strefie euro o godz. 11:00, oraz wieczorne wypowiedzi przedstawicieli FED.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin prognozy | polski zloty | mercator medical kurs akcji | gpw notowania | kurs pkn |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here