Naga MarketsKurs dolara (USD) nie zmienia łatwo kierunku - Marek RogalskiInwestorzy na rynku walut nie kupują zbytnio optymizmu płynącego z rynków akcji. Czy dlatego, że mamy koniec tygodnia i może pojawić się presja na realizację zysków? A tak na poważnie – rynek nie jest spójny, pewne informacje próbują być rozgrywane nieco na siłę. Jest jasne, że jakikolwiek lek, czy też szczepionka na COVID-19 pojawi się w masowym użyciu najwcześniej za kilkanaście miesięcy, nawet, jeżeli teraz wyniki będą obiecujące (takie są procedury i żaden rząd nie zaryzykuje ich złamania).

Kurs dolara oddaje pole w piątek, jednak nieznacznie

Podobnie jest z programem odmrażania gospodarki zaprezentowanym wczoraj przez Trumpa. Decyzje będą zapadać w ciągu najbliższego miesiąca i będą zależeć od bardzo wielu czynników, ale tak czy inaczej będzie to powrót do „nowej normalności”, co w tym momencie jest bardzo trudno wycenić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar tylko nieznacznie oddał pole w piątek i nie ma za bardzo powodu, aby miało być inaczej. Ten kryzys może odsłonić inne problemy, tak zwane słabe ogniwa. To chociażby wątek włoski, który może coraz bardziej ciążyć. Niezależnie od działań podejmowanych przez EBC na rynku długu, rentowności włoskich obligacji od pewnego czasu ponownie rosną, a tamtejsi politycy twierdzą,  że nie wezmą pożyczek z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego, jeżeli nie zostaną zmienione ich reguły zakładające większą ingerencję Komisji Europejskiej w politykę wewnętrzną.

Zaplanowany na przyszły tydzień szczyt Unii Europejskiej, może tylko potwierdzić brak politycznej zgody na emisję tzw. korona obligacji, na co bardzo liczyły władze w Rzymie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here