Naga MarketsPozytywne informacje nt. szczepionki Pfizer/Biontech, która może być przekazana do rejestracji już w końcu listopada, doprowadziły do przedłużenia rajdu ryzykownych aktywów widocznego rano po weekendowych doniesieniach o wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA.

Rynki mocno skoczyły w górę, dolar zaskoczył

Rynki akcji mocno skoczyły w górę, ale wzrost ten jest oddawany po otwarciu handlu kasowego za sprawą przeceny spółek technologicznych, które wcześniej były beneficjentami pandemii (następuje zamiana liderów i branż). W przypadku dolara, ten wpierw stracił na wartości – w kraju USDPLN zjechał nawet poniżej 3,75, ale potem szybko odrobił straty.

Po południu jesteśmy tam gdzie rano, czyli wokół 3,78. Na globalnym rynku uwagę zwraca oddalający się od porannych maksimów przy 1,1897 kurs EURUSD, do czego przyczyniły się doniesienia o możliwych trudnościach wokół wdrażania tzw. europejskiego pakietu ratunkowego, który ma ruszyć od stycznia. Pisząc o złotym nie sposób też odnieść się do rosnącego prawdopodobieństwa wprowadzenia tzw. narodowej kwarantanny w ciągu kilkunastu dni.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny EURPLN

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here