Naga MarketsKurs dolara (USD) nie notuje większych zmianNa globalnym rynku nadal widoczne jest wyczekiwanie, dane makro schodzą na dalszy plan (dzisiaj mieliśmy inflację CPI i cotygodniowe bezrobocie) w sytuacji, kiedy rynek zaczyna się obawiać kolejnych restrykcji w związku z rosnącą dynamiką zakażeń – tym razem nie chodzi o Europę, a USA. O tym, że sytuacja pandemiczna na świecie jest poważna podkreślą najpewniej decydenci na rozpoczynającej się o godz. 17:45 telekonferencji trzech banków centralnych (EBC, BOE i FED). Ale i też mogą oni zaznaczyć gotowość do dalszych działań, co rynki zwyczajowo odbierają przede wszystkim, jako zgodę na dalszy dodruk pieniądza w nieodległej perspektywie.

Kurs funta (GBP) z widocznymi dużymi ruchami

Na EURUSD po południu pozostawaliśmy w rejonie 1,18 widocznym przed południem. Gorsze dane nt. produkcji przemysłowej w strefie euro we wrześniu, jakie poznaliśmy o godz. 11, nie zaszkodziły wspólnej walucie. Z kolei niższa od spodziewanej inflacja CPI w USA za październik, stwarza środowisko do luzowania przez FED, ale różnice nie są duże.

Wykres dzienny EURUSD

Negatywnie wyróżnia się dzisiaj funt, chociaż wydawało się, że rynek będzie grał nadzieją na porozumienie handlowe EU-UK, chociaż wczoraj mieliśmy informację, że termin 15 listopada jest nierealny. Na gorsze nastroje wpłynęły plotki od unijnych polityków, którzy negatywnie oceniają przebieg rozmów, dając do zrozumienia, że od 2 tygodni niewiele się zmieniło. To rodzi ponowne pytania “czy i kiedy”, zwłaszcza w sytuacji, kiedy gospodarka zaczyna słabnąć (PKB za III kwartał wypadł gorzej).

Wykres dzienny GBPUSD

Na wykresie powyżej uwagę zwraca złamanie wsparcia 1,3150-75, co może zapowiadać szybki test wsparć przy 1,3080 i być może też rejonu 1,30.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here