Kurs dolara USD na minimach, kurs euro EUR w dół, frank i funt stabilne 12 listopadaNiewątpliwym liderem wtorkowej sesji okazał się kurs dolara (USD), który testował miesięczne maksima po wystąpieniu Donalda Trumpa. Optymizm co do dolara spowodował, że kurs euro (EUR) spadał na czterotygodniowe dołki, a kurs funta i franka pomimo względnej stabilności również prezentowały deprecjacyjne nastroje.

Donald Trump umacnia kurs USD. Indeks DXY najwyżej od miesiąca

Prezydent Stanów Zjednoczonych przemawiał przed Economic Club of New York, a rynki czekały na komentarze dotyczące wojny handlowej. W trakcie wystąpienia Donald Trump zapewnił, że dojdzie do porozumienia z Krajem Środka, nie omieszkał jednocześnie oskarżyć strony chińskiej o manipulacje swoją własną walutą oraz o najsilniejsze spowolnienie gospodarcze od 6 dekad. Słowa krytyki zostały skierowane również w stronę Rezerwy Federalnej, która tnie stopy „zbyt szybko i zbyt mocno”.

Retoryka Donalda Trumpa najwyraźniej przypadła do gustu dolarowym bykom, gdyż kurs dolara zyskiwał we wtorkowy wieczór ponad 0,1% do ważonego koszyka walut i testował niemal miesięczne maksima. W tym samym czasie notowania USDPLN testowały poziom 3,89 zł ostatni raz obserwowany w połowie ubiegłego miesiąca.

Kurs euro silnie traci, eurodolar spada w kierunku 1,10 USD

Optymizm dotyczący wojny handlowej oraz notowań dolara spowodował, że kurs euro osuwał się o 0,2% testując najniższe poziomy od 15 października. Eurodolar znajduje się coraz bliżej istotnej strefy wsparcia 1,10 USD, która w pierwszej części roku rozdawała karty na rynku walutowym.

Kurs funta pozostał niewzruszony na siłę dolara i utrzymywał się w okolicach poziomu 1,285 USD przez zdecydowaną większość sesji. Sytuacja podobnie prezentowała się w przypadku kursu funta, do którego dolara momentami nawet marginalnie tracił, po zeszłotygodniowym teście trzytygodniowych maksimów.

Kurs dolara NZD i funta czekają na ważne dane podczas środowej sesji

Środa na rynku Forex przebiegnie pod dyktando nocnej decyzji RBNZ w sprawie stóp procentowych, którą rynek pozna już o 02:00. Następnie o 10:30 Wielka Brytania podzieli się danymi o inflacji, a w godzinach popołudniowych pojawią się ważne odczyty dla gospodarki amerykańskiej, w tym dane o dynamice cen z godziny 14:30.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here