Naga MarketsKurs dolara (USD) najniżej od dwóch lat. Waluta USA traci 4. miesiąc z rzęduSierpień był kolejnym miesiącem, w którym dolar (USD) odnotował stratę – jest to już czwarty miesiąc z rzędu. Wartość amerykańskiej waluty spadła także do najniższego poziomu od ponad 2 lat, co jest spowodowane wciąż dużą niepewnością po czwartkowej wypowiedzi prezesa FEDu Jerome Powella.

  • Strateg BNP Paribas uważa, że przemówienie Powella jedynie wzmocniło trend spadkowy na dolarze.
  • Dolar pozostanie pod presją, z powodu zmiany polityki FEDu.
  • Kurs EUR/USD zbliża się do poziomu 1,20.

Nowy kierunek polityki Rezerwy Federalnej

Oczy inwestorów z całego świata były skierowane w zeszłym tygodniu na Jackson Hole, gdzie miała odbyć się telekonferencja decydentów Rezerwy Federalnej. Powell zapowiedział, że amerykański bank centralny zostanie przy niskich stopach procentowych na dłużej, nawet jeśli będzie to oznaczać wyższą inflację.

Niedźwiedzie na dolarze stoją ostatnio na wygranej pozycji, po zmianie polityki inflacyjnej FED, która ma na celu utrzymanie amerykańskich stóp procentowych na poziomie bliskim zeru w dającej się przewidzieć przyszłości i utrzymanie dolara amerykańskiego pod presją. – napisali analitycy Action Economics.

Zobacz również: CME Group wprowadza opcje na kontrakty terminowe Micro E-mini S&P 500 i Dow Jones

Już wcześniej dolar został dotknięty przez politykę Rezerwy Federalnej, która w ramach walki z kryzysem rozpoczęła stymulację rynku. Olbrzymie ilości gotówki wprowadzane na rynek doprowadziły do osłabienia waluty, przy jednoczesnym rajdzie amerykańskich akcji.

Kurs dolara mocno traci

Myślę, że to, co widzimy, to kontynuacja trendu spadkowego na dolarze, który rozpoczął się w drugim kwartale. Przekaz FED z zeszłego tygodnia tylko to wzmocnił – powiedział w rozmowie z Reutersem Daniel Katzive, szef działu strategii walutowej na Amerykę Północną w BNP Paribas.

Indeks dolara spada we wtorek o 0,34% i pozostaje w okolicach swojego dwuletniego minimum. Amerykańska waluta traci również w stosunku do euro i funta. Kurs GBP/USD rośnie o 0,51%, a za funta szterlinga należy zapłacić 1,3432 dolara. Euro umacnia się we wtorek o 0,40%, a kurs EUR/USD wynosi 1,1985.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Japoński jen odrabia poniedziałkowe straty i zyskuje w stosunku do dolara 0,25%, a USD/JPY osiąga poziom 105,63.

Wykres przedstawiający zmianę kursu USD/JPY w ciągu 3 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here