Naga MarketsKurs dolara (USD) najniżej od miesiąca, traci do większości głównych walutDolar amerykański spadł w czwartek w stosunku do większości walut, ponieważ w związku z rosnącym ryzykiem związanym z aktywami, takimi jak akcje i towary na rynkach światowych, popyt na amerykańską walutę uległ zmniejszeniu.

  • Eksperci oceniają, że dolar osłabia się przez ożywienie gospodarcze na świecie.
  • Zwiększone zainteresowanie chińskimi akcjami umacnia juana.
  • Wartość dolara może dalej się osłabiać przez zwiększenie jego podaży ze strony Rezerwy Federalnej.

Ożywienie chińskiej gospodarki dobrym znakiem dla juana

Prawdopodobnie jesteśmy lepszymi ekonomistami niż epidemiologami. Dolar ma tendencję do osłabienia w tej fazie cyklu wzrostu, kiedy globalna gospodarka przechodzi z recesji do ożywienia – powiedział w wywiadzie Vassili Serebriakov, strateg z UBS Group

Te artykuły również Cię zainteresują
Chiński juan wzrósł do najwyższego od czterech miesięcy poziomu w stosunku do dolara, przedłużając ostatnie zyski, ponieważ inwestorzy zwiększyli pozycje w chińskich akcjach ze względu na rosnące oznaki ożywienia w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Chińska waluta radzi sobie bardzo dobrze, ponieważ inwestorzy przestali skupiać się na konflikcie dyplomatycznym między Waszyngtonem a Pekinem, aby zwrócić swoja uwagę na poprawę sytuacji gospodarczej Chin i ich atrakcyjny sektor technologiczny.

Zobacz również: Wzrost o 924% podczas dnia IPO. Giełda rozgrzana do czerwoności

Widzieliśmy bardziej ogólne spojrzenie na bardziej ryzykowne aktywa. Chiński nagły wzrost akcji był reklamą zachęcających do ryzykowniejszych zagrań na ostatnich kilku sesjach. Nasze prognozy dla tego kwartału walutowego to deprecjacja wartości dolara od 2 do 3% i nie widzimy powodu, aby to zmieniać. Dolar powinien spaść wraz ze wzrostem podaży ze strony Rezerwy Federalnej, a euro jest przygotowane na pewne skromne zyski z tytułu spodziewanego funduszu naprawczego strefy euro. – powiedział Jeremy Stretch, szef strategii G10 FX w CIBC Capital Markets.

Kurs dolara w dół do chińskiego juana i innych głównych walut

W stosunku do chińskiego juana, dolar jest przeceniany od sześciu sesji i spada na poziomy nieobserwowane od początku marca bieżącego roku. W stosunku do walut gospodarek G8, najsilniej traci do funta szterlinga, dolarów kanadyjskiego i nowozelandzkiego, zyskując jedynie skromnie do japońskiego jena.

Wykres przedstawiający zmianę kursu USD/CNY w ciągu 5 ostatnich miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here