Kurs dolara (USD) na plusie pod koniec tygodnia, funt, euro i frank również umacniają się do złotego
Pary walutowe z polskim złotym

Ten tydzień zdecydowanie nie należał do polskiego złotego. Nasza krajowa waluta wyraźnie osłabiła się do euro, dolara, funta i franka. W ostatni dzień handlowy przed weekendem nastroje pozostają kiepskie, złotówka znajduje się na minusie. Co dalej z notowaniami PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Złotówka traci ponad 0,5% do dolara
  • Złoty pod kreską również w ujęciu franka i euro
  • Funt zyskuje nieznacznie do złotego po południu
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8790 zł 23.10.2020, godzina 16:05
Kurs euro EURPLN 4,5890 zł 23.10.2020, godzina 16:05
Kurs funta GBPPLN 5,0530 zł 23.10.2020, godzina 16:05
Kurs franka CHFPLN 4,2616 zł 23.10.2020, godzina 16:05

Kurs dolara do złotego na plusie w piątek

Podczas piątkowej sesji możemy obserwować wzrosty na kursie dolara do złotego. Spoglądając na wykres D1, para walutowa USD/PLN odbiła się w tym tygodniu od oporu przy poziomie 3,89 zł, który pozostaje kluczowy. Jeżeli dojdzie do jego wybicia, droga w kierunku okrągłego poziomu 4 zł zostanie otwarta. W przeciwnym razie, utrzymanie się poniżej będzie oznaczać, że istnieje szansa na ponowne zejście w kierunku wsparcia przy 3,77 zł, gdzie ostatni pojawiła się reakcja popy

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN utrzymuje kierunek wzrostowy

Na kursie funta do złotego w ostatnim czasie utrzymuje się trend wzrostowy. Aktualnie notowania znajdują się na wysokości lokalnych szczytów. Jeżeli poziom 5,0640 zł, zostanie pokonany, droga w kierunku 5,12 zł zostanie otwarta. Z kolei aby myśleć o większych spadkach, kurs musiałby wrócić poniżej psychologicznej bariery przy poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro próbuje wybić opór

Kurs euro do złotego także rozpoczął dzień od wzrostów, a po południu obserwujemy nieznaczne cofnięcie. Notowania po raz kolejny próbują wybić poziom 4,57 zł. Jeżeli dzisiejszy dzień zakończy się powyżej, droga w kierunku marcowych maksimów zostanie otwarta. W przeciwnym razie, niepowodzenie może prowadzić do rozpoczęcia się korekty spadkowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka pozostaje w tendencji wzrostowej

Kurs franka szwajcarskiego znajduje się dziś w godzinach popołudniowych nad kreską. Główny trend na tej parze walutowej pozostaje wzrostowy, a dopóki notowania będą się utrzymywać powyżej wsparcia przy 4,25 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% ostatniej tali spadkowej, istnieje szansa na dalsze wzrosty. Dopiero w przypadku zamknięcia się poniżej możliwa będzie korekta spadkowa.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here