Naga MarketsKurs dolara (USD) mocno w górę, tracą kursy walut bezpiecznych przystani i złotoRynki w coraz mniejszym stopniu skupiają uwagę na konflikcie amerykańsko-irańskim po tym, jak wczorajsze przemówienie prezydenta Trumpa wyraźnie zasygnalizowało odejście od militarnej eskalacji na rzecz sankcji. Rynek akcji w Azji idzie mocno do góry, na FX tracą bezpieczne przystanie, obniża się cena złota.

  • Deeskalacja została wyraźnie zaznaczona w przemówieniu Trumpa w środę. „Wydaje się, że Iran odpuszcza”, powiedział Trump w telewizyjnym przemówieniu, dodając: „Stany Zjednoczone są gotowe na zawarcie pokoju ze wszystkimi, którzy go szukają”.
  • Rynki opuszcza podwyższona nerwowość związana z ryzykiem geopolitycznym. Rynek akcji wraca do zwyżek i po dobrej sesji wczoraj w Europie i USA, dziś rajd przeciąga się na handel w Azji. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,3 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc.
  • Kontrakty futures w Niemczech i USA pozostają pozytywne i rosną o 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym następuje odwrót od bezpiecznych przystani. Pod presją są JPY i CHF. USD/JPY wspiął się do 109,26, EUR/CHF odbija do 1,0820. Wraca popyt na waluty ryzykowne, choć w umiarkowanym stylu. W czwartek wzrostom przewodzą GBP, ADU i SEK, ale względem USD rosną o mniej niż 0,15 proc.
  • Ropa naftowa jest już niżej niż była przed atakiem na irańskiego dowódcę przez amerykańskiego drona. Brent zjechał do 65,5, ponad 6 USD niżej od szczytu z początku tygodnia.
  • Silnie traci złoto – już do 1545 USD/oz – choć tutaj cena jest powyżej poziomu sprzed ataku USA na irańskiego dowódcę, co może sugerować, że inwestorzy nie pozbyli się do końca obaw.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here