Naga MarketsFlaga USA na tle budynkuO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku dla inwestorów z USA większe znaczenie ma ten drugi.


PMI poniżej oczekiwań

Z raportu IHS Markit wynika, dzisiejszy wskaźnik dla sektora przemysłowego okazał się lepszy od oczekiwań. Analitycy spodziewali się odczytu na poziomie 52,2, podczas gdy ostatecznie wyniósł on 52,6 (doszło także do rewizji w górę poprzedniego odczytu). Wskaźnik PMI z USA

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszemu wskaźnikowi ISM, który został opublikowany o godz. 16:00.

Raport ISM poniżej oczekiwań

Zdecydowanie gorsze dane opublikował natomiast instytutu ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka spowalnia w szybszym tempie niż się tego spodziewano. Pomimo, że analitycy oczekiwali wzrostu wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 48,3 do 49,2, to ostateczna publikacja na poziomie 48,1 okazuje się być niemiłą niespodzianką.Z tego też powodu słabość dolara nie powinna dziwić.

indkes ISM z USA
Źródło: tradingeconomics.com

Kurs dolara w dół

Kurs euro zyskiwał do dolara już od kilu godzin. Niemniej po publikacji ISM, wzrosty przyspieszyły, przez co notowania bez większego problemu przeskoczyły strefę oporową przy mierzeniu 61,8% Fibo. Aktualnie najbliższy opór może stanowić kolejny współczynnik Fibonacciego – 78,6%.

Kurs euro do dolara EURUSD
EURUSD interwał H1


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv