Naga MarketsKurs dolara (USD) mocno traci, korzystają na tym euro (EUR) oraz kurs złotego (PLN)W nocy rynek FX handlowany jest bez większych zmian poza AUD, który korzysta na lekko jastrzębim wydźwięku komunikatu RBA. Rynek akcji dołuje w ślad za Wall Street, gdyż wzrosły obawy związane z polityką handlową USA.

  • USD pozostaje poobijany po wczorajszej przecenie (która podsycił słabszy od oczekiwań ISM dla przemysłu), ale w nocy jego pozycja nie pogorszyła się zanadto. Słabną CHF i JPY, a mocniejsze są waluty ryzykowne. EUR/USD utrzymuje się w okolicach 1,1075.
  • AUD/USD wyszedł ponad 0,6840 z pomocą RBA. Bank utrzymał główną stopę procentową na 0,75 proc. Pomimo ryzyk słabej presji płacowej i hamującej konsumpcji RBA pozostawił bez zmian prognozy gospodarcze, co miało pozytywny wydźwięk.
  • EUR/PLN zatrzymał wczorajszy zjazd na 4,28 i dziś rano jest na 4,2850.
  • Na rynku akcji obserwujemy cofnięcie na pogorszeniu nastrojów. Japoński Nikkei225 traci 0,6 proc., a Hang Seng spada o 0,3 proc. Wyróżnia się chiński Shanghai Composite, który rośnie o 0,2 proc.
  • Sentyment psuje decyzja prezydenta USA Trumpa o nałożeniu ceł na import stali i aluminium z Brazylii i Argentyny, co ma być odwetem za „masywną dewaluację ich walut”.
  • W odpowiedzi na francuski podatek od usług cyfrowych USA zaproponowały cła w wysokości 100% na 2,4 mld USD francuskich towarów. Urząd przedstawiciela ds. handlu USA przekazało, że francuski podatek od usług cyfrowych dyskryminuje amerykańskie firmy.
  • China Global Times poinformował, że Chiny realizują plany odwetu za ustawę Kongresu USA ws. Hongkongu, w tym obiecując wydanie „listy nierzetelnych podmiotów” dotyczącą firm z USA.
  • Ceny ropy lekko rosną w oczekiwaniu, że na szczycie organizowanym w tym tygodniu OPEC+ może zgodzić się na pogłębienie cięć wydobycia na spotkaniu. WTI rośnie o 0,5 proc. do 56,2 USD/b. Złoto krąży blisko 1460 USD/oz.
Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here