Kurs dolara (USD) kontynuuje wzrosty, euro, frank i funt także na plusie w czwartek 24 września 2020 roku
Pary walutowe z polskim złotym

Na parach z polskim złotym utrzymuję się podwyższona zmienność. Niestety ruchy są niekorzystne dla naszej krajowej waluty, która od poniedziałku mocno traci do dolara, euro, franka i funta. Dziś złotówka także znajduje się pod presją sprzedających. Co dalej z notowaniami złotówki? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Na parach z PLN utrzymuje się podwyższona zmienność
  • Złotówka traci dziś 0,8% do dolara amerykańskiego
  • Złoty pod kreską także do euro, funta i franka w czwartek
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,8950 zł 24.09.2020, godzina 20:10
Kurs euro EURPLN 4,5480 zł 24.09.2020, godzina 20:10
Kurs funta GBPPLN 4,9680 zł 24.09.2020, godzina 20:10
Kurs franka CHFPLN 4,2076 zł 24.09.2020, godzina 20:10

Kurs dolara do złotego niemal 1% w górę

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować kontynuacje wzrostów nie tylko na kursie dolara do polskiego złotego. Złotówka traci dziś także w ujęciu z euro, funtem i frankiem.

Patrząc technicznie na wykres D1, para walutowa USD/PLN przyspieszyła wzrosty w momencie pokonania kluczowej strefy oporu przy 3,77 zł. Nawiązując do metodologii Overbalance, po wybiciu wybicia układu największej korekty, sentyment zmienił się na wzrostowy. Dziś kurs dotarł do oporu przy 3,89 zł, z kolei jego pokonanie otworzy drogę w kierunku 4 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN całkiem blisko poziomu 5 zł

Podczas czwartkowej sesji mogliśmy obserwować także silne wzrosty na kursie funta do złotego. Po pokonaniu strefy oporowej przy 4,92 zł, wzrosty przyspieszyły, przez co kurs znalazł się przy dolnym ograniczeniu kolejnej istotnej strefy oporowej, wypadającej w rejonach okrągłego poziomu 5 zł. Strefa ta powinna aktualnie stanowić kluczowa barierę podażową.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro wybija górą

Kurs euro do złotego zaczął tydzień od dynamicznych wzrostów. Patrząc technicznie na wykres dzienny, doszło do pokonania kolejnej strefy oporowej, przez co droga do dalszej zwyżki została otwarta. Aktualnie okolice poziomu 4,5050 zł powinny być traktowane jako kluczowe wsparcie.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN ponownie testuje opór przy 4,21 zł

Kurs frank szwajcarskiego także znajduje się dziś na plusie. Notowania CHF/PLN po raz kolejny testują strefę oporowa przy 4,21 zł, przez co ryzyko wybicia górą wzrasta. Jeżeli zostanie ona złamana, droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta. Z kolei, gdyby poziom został wybroniony, możliwa będzie korekta w kierunku wsparcia przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 24 września 2020
Następny artykułBlok po 22 – 24 września 2020: EUR/USD, Złoto
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here