Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) z szansą na ruch w kierunku 112,00 - uważa Westpac i Credit SuisseKurs dolara do jena testował wczoraj opór w okolicach 110,70 JPY z pozytywnym rezultatem. Jego pokonanie jest niezbędne do aktywacji większych wzrostów na USD/JPY uważają analitycy Credit Suisse i Westpac. Karen Jones z Commerzbank utrzymuje natomiast neutralne nastawienie do tej pary walutowej.

Kurs dolara porusza się zgodnie z rentownościami obligacji

Analitycy Credit Suisse zwracają uwagę na rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich, które ukończyły formowanie bazy i mają kontynuować wzrost. Tak samo ma się według nich poruszać para walutowa USD/JPY – w górę.— Kluczowe wsparcie zaczyna się od 110,23 i rozciąga się do 110.10/00, gdzie spotyka się 13-dniowa średnia wykładnicza, 55-dniowa średnia i zniesienie 38,2% sierpniowego rajdu – wskazuje CS.

Trwałe wybicie powyżej 110,70 JPY odsłoniłoby długoterminowy opór na szczycie z lipca przy 111,66 JPY rozciągający się do maksimów z 2019 r. przy 112,40.

Kurs USD/JPY utknął w szerokiej konsolidacji

— Podtrzymujemy pogląd, że para walutowa USD/JPY utknęła w szerokim zakresie, niezdolna do pchnięcia znacznie powyżej 110,50 i niechętna do spadku znacznie poniżej 109,25 – wskazuje Westpac.

Analitycy czekają na wielki test, który ma mieć miejsce pod koniec sierpnia, a następnie pod koniec września. Wtedy bowiem okaże się, czy Jerome Powell wytyczy drogę do taperingu na sympozjum w Jackson Hole (26-28 sierpnia), a w następstwie dopełni formalnego oświadczenia na posiedzeniu FOMC w dniach 21-22 września.

Westpac widzi szansę na ruch wzrostowy do 111,70/112,29 JPY. Potrzeba jednak pozytywnych wiadomości do jego aktywacji. Mowa tu m.in. o zatwierdzeniu planów inwestycji infrastrukturalnych w USA.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Commerzbank nastawiony neutralnie do kursu dolar-jen

Analitycy Commerzbank zwracają uwagę, że kurs dolara do jena nie zdołał zamknąć się ponad poziomem 110,70 JPY. Obecnie przyjmują neutralne nastawienie, choć nie będą zdziwienie krótkoterminowym osłabieniem.

invest

— Jedynie spadek pod poziom 108,56 JPY wesprze ruch do minimów z kwietnia przy 107,48 JPY – wskazuje Karen Jones z Commerzbank.

Niżej przebiega 55-tygodniowa średnia (106,86 JPY) i tam można spodziewać się pewnej konsolidacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here