Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) wzrósł powyżej 115,20 i kontynuuje ruch w stronę 116,00Na giełdach europejskich wczoraj odbyła się kolejna mieszana sesja, podczas której DAX spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni w związku z obawami, że nowy niemiecki rząd pod przewodnictwem kanclerza Olafa Scholza, może wprowadzić kolejną blokadę.

Kurs dolara zbliża się do poziomu 116,00

Indeks FTSE100 zdołał się zamknąć wyżej trzeci dzień z rzędu, do czego przyczyniła się odporność sektora energetycznego w czasie, gdy ceny ropy zamknęły się w pobliżu tygodniowych maksimów.Rynki amerykańskie, po spadkach na otwarciu, zdołały odrobić swoje straty i zakończyć dzień wyżej przed dzisiejszym Świętem Dziękczynienia, mając to na uwadze, dzisiejsza sesja europejska, choć nastawiona na pozytywne otwarcie, może przebiegać dość spokojnie, a większość uwagi inwestorów prawdopodobnie będzie skupiona na tym, jak nowy niemiecki rząd poradzi sobie z kolejnymi przypadkami Covid-19 i ich wpływem na system zdrowotny.

Z wczorajszego wieczornego protokołu Fed wynika, że bank centralny jest coraz bardziej zaniepokojony rosnącymi cenami i ich wpływem na amerykańską gospodarkę. Nic dziwnego, że ograniczenie programów wsparcia było głównym tematem dyskusji. Niektórzy uczestnicy spotkania domagali się dalszego zmniejszenia skupu papierów wartościowych, którego wartość została zredukowana o tylko 15 miliardów dolarów. Amerykańscy urzędnicy są coraz mniej pewni przejściowości inflacji.

W związku z wczorajszymi danymi gospodarczymi, dotyczącymi wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, wydatków osobistych i danych o inflacji, możemy się spodziewać dodatkowej presji na ograniczenie programów wsparcia. Bazowy deflator PCE wzrósł do 4,1%, a tygodniowe dane na temat liczby bezrobotnych spadły do najniższych poziomów od 1969 r., podczas gdy wydatki osobiste w październiku wzrosły o 1,3%.

Żadne z tych danych nie potrzebują dalszego wsparcia, które ciągle jest udzielane przez Fed. Wiedzieliśmy już, że James Bullard z St Louis Fed i Raphael Bostic z Atlanta Fed byli po stronie jastrzębi, ale teraz widzimy, że dołączają do nich kolejne osoby, które miały bardziej gołębie nastawienie do sytuacji gospodarczej. Ta zmiana została wygłoszona przez Mary Daly z Fed w San Francisco, która we wczorajszych komentarzach odniosła się do konieczności zmniejszenia wartości programu skupu aktywów.

Obecna sytuacja w amerykańskiej gospodarce jest bardzo dobrze ilustrowana przez  indeks dolara amerykańskiego, który jest na najwyższych poziomach od lipca 2020 r. i który osiągnął najwyższy poziom w stosunku do jena od prawie 5 lat.

Podczas dzisiejszego dnia inwestorzy bacznie obserwujący działania Banku Anglii będą mieli okazję do posłuchania wypowiedzi gubernatora Andrew Bailey’a, który będzie przemawiać na spotkaniu w Cambridge Union, prowadzonym przez Mohameda El-Eriana.

Miejmy nadzieję, że gubernator Bailey zwrócił uwagę na to, w jaki sposób RBNZ był w stanie podnieść stopy procentowe na początku tego tygodnia.

EURUSD – nadal spada w kierunku minimów z czerwca 2020 r. i okolic 1,1160/70. Aby presja spadkowa się zmniejszyła, musielibyśmy zobaczyć odbicie powyżej 1,1400. Spadek poniżej 1,1150 może wywołać dalsze straty do 1,1000.

GBPUSD – do czasu wyjścia powyżej 1,3500 nastawienie pozostaje do dalszych spadków w kierunku 1,3160. Przejście przez 1,3520 otworzy drogę do 1,3600.

EURGBP – pozostanie poniżej poziomu 0,8440 informuje o potencjalnym zejściu do 0,8380 i ruchu w kierunku 0,8280. Wyjście powyżej 0,8440 będzie zapowiadać test okolic 0,8480.

USDJPY – wzrósł powyżej 115,20 i kontynuuje ruch w stronę 116,00, osiągnięciu tego poziomu otworzy drogę szczytów na poziomie 118,60. Kluczowe wsparcie pozostaje na 114,50

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 15 punktów wyżej, na poziomie 7301.

DAX – oczekuje się otwarcia 76 punktów wyżej, na poziomie 15954.

CAC40 – możliwe otwarcie 35 punktów wyżej, na poziomie 7077.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 40 – wśród Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na niemiecki indeks DAX, niezdecydowanie: pod względem ilości Klientów,  jednym punktem dominują transakcje Sprzedaj (poziom 51%, wzrost o punkt w stosunku do danych ze środy). W kategorii wartości transkacji,  pozycje Sprzedaj stanowią natomiast 57%, pięć punktów w dół w stosunku do danych z wczoraj.

Złoto– sentyment na kontrakcie CFD na złoto wskazuje na utrzymujące się nastroje bycze: w chwili obecnej 82% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Kup (bez zmian). Po stronie wartości, 83% to pozycje długie, w tym miejscu odnotowano wzrost o dwa punkty.

EUR/USD – nadzieje na umacnianie się EUR w stosunku do dolara przejawia  ogół przeprowadzający transakcje na kontrakcie na EUR/USD. Ilościowo pozycje Kup stanowią 69% (bez zmian), a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie dominują w 76%. W tej kategorii odnotowujemy spadek o wartości dwóch punktów w stosunku do środowych odczytów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco akcje | celon pharma akcje notowania | średni kurs rubla | kurs pkobp | ccc akcje kupno | kęty notowania | orange akcje notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here