Naga MarketsKurs dolara do złotego USDPLNGlobalny rajd rynków akcji przystopował we wtorek w oczekiwaniu na świeże impulsy. Wyjątkiem jest rynek w Chinach wsparty pozytywnymi komentarzami władz. Na FX minimalne wahania. AUD bez zmian po zgodnej z oczekiwaniami decyzji RBA, ale traci po decyzji o zaostrzeniu lockdownu w Melbourne . Ropa naftowa cofa się w ślad za rynkiem akcji.

Notowania AUD bez zmian po zgodnej z oczekiwaniami decyzji RBA

W poniedziałek silny ISM dla usług oraz doniesieniach o pracach nad Fazą 4. pakietu fiskalnego USA pomogły w rajdzie na Wall Street o 1,5-2,5 proc., ale w trakcie sesji azjatyckiej ruch wytracił pęd, a rynek w końcu przeszedł do odwrotu bez konkretnego powodu.

Japoński Nikkei225 spada o 0,6 proc., koreański KOSPI traci 0,8 proc., a Hang Seng jest niżej o 0,3 proc.

Wzrosty podtrzymuje rynek chiński wzmocniony komentarzami z prorządowej prasy, według których Pekin chce „wychować zdrowy rynek byka”. Shanghai Composite zyskuje 1,5 proc.

Kontrakt na DAX traci dziś 0,5 proc., a futures na S&P500 spada o 0,3 proc.
Na rynku walutowym nie widać dominującego trendu. EUR/USD osuwa się w stronę 1,13; USD/JPY wraca do 107,50.

RBA pozostawił bez zmian stopę kasową na 0,25 proc. i cel dla 3-letnich rentowności a 0,25 proc. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami.

W komunikacie bank potwierdził, że załamanie gospodarcze jest mniejsze niż oczekiwano, ale perspektywy wciąż są niepewne. Bank za to nie odniósł się do ostatnich przypadków rozprzestrzeniania się wirusa w rejonie Melbourne. Nie było też nic o sile AUD.

AUD/USD był stabilny po decyzji przy 0,6965. Kurs zaczął się lekko obniżać się po informacji, że stan Wiktoria zarządza lockdown na 6 tygodni w obszarze metropolitalny Melbourne.

Bez większych zmian na rynku złotego – EUR/PLN 4,4650.

Ceny ropy naftowej WTI spadają dziś o 0,5 proc. do 40,4 USD/b w ślad za schłodzeniem nastrojów na rynku akcji.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here