Naga MarketsKurs USD/JPY mocno wzrasta na fali wzrostu rentowności amerykańskich obligacjiKurs dolara do jena w poniedziałek wzrasta czwartą sesję z rzędu podkreślając siłę bieżącego trendu wzrostowego, który po wielu tygodniach marazmu USD/JPY wybił zdecydowanych ruchem z konsolidacji do ważnego oporu w okolicach 111 jenów. Analitycy OCBC i Commerzbank oczekują kontynuacji zwyżkowego impetu, a eksperci z Danske przedstawili długoterminową prognozę dla pary.

Kurs USD/JPY ze wzrostową prognozą Danske Bank

Kurs dolara do jena (USD/JPY) w poniedziałek rano notowany jest tuż poniżej 111 jenów po czterech kolejnych wzrostowych sesjach, a analitycy Danske Bank w perspektywie roku oczekują wybicia jeszcze wyżej.USD/JPY był notowany w zakresie 109-110,5 w ostatnim tygodniu głównie z uwagi na rentowność amerykańskich obligacji. Kryzys związany z Evergrande wywołał przepływy safe-haven, które wspierały JPY, ale ten czynnik nieco osłabił się w związku z sygnałami, że chińskie władze zmierzą się z problemem. – zauważyli analitycy Danske.

Sytuacja związana z COVID zdaje się stabilizować w Japonii. Możliwe, że stan wyjątkowy w wielu regionach zostanie zniesiony jeszcze w tym tygodniu.

„Stan wyjątkowy” w dużej części kraju wliczając Tokio raczej zostanie zniesiony 30 września z uwagi na spadającą liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa i gwałtowny wzrost liczby zaszczepionych osób, a oznak odwrócenia tego trendu raczej brak. W połowie września, Japonia przegoniła USA pod względem liczby osób w pełni zaszczepionych. Zatem, japońska gospodarka wciąż ma przed sobą perspektywy silnego odbicia. – stwierdzili eksperci z Danske.

 

Kurs USD/JPY mocno wzrasta na fali wzrostu rentowności amerykańskich obligacji
Kurs USD/JPY. Źródło: tradingview.com

Aby USD/JPY obrał ponownie kurs w kierunku 100, potrzebujemy długoterminowej zmiany nastawienia do ryzyka, która spowodowałaby spadek stóp procentowych w USA oraz notowań surowców. Bank of Japan tolerujący wyższą rentowność japońskich obligacji skarbowych stanowi ograniczone ryzyko, ponieważ BoJ będzie bardzo ostrożny i będzie podejmował jedynie maleńkie kroki aby uniknąć znacznego umocnienia jena. – dodali.

 

invest
Kurs USD/JPY mocno wzrasta na fali wzrostu rentowności amerykańskich obligacji
Rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych. Źródło: tradingview.com

Oczekujemy, że USD/JPY będzie zyskiwał, a rentowność amerykańskich obligacji zacznie wzrastać, a ceny surowców pozostaną wysokie. – podsumowali analitycy Danske Bank.

fpmarkets

Kurs USD/JPY może pokonać opór w okolicach 111 zdaniem OCBC

Ich zdaniem, powinniśmy za miesiąc ujrzeć kurs USD/JPY notowany na poziomie 110 w kolejnym miesiącu. Potem, kurs dolara do jena może wzrosnąć do 111 w ciągu 3 miesięcy, by dobić do 112 za 12 miesięcy.

Eksperci z OCBC przedstawili analizę kursu USD/JPY skupiającą się na krótkim terminie i sytuacji technicznej na wykresie. Ich zdaniem, obecne tendencje na rynku wskazują na aprecjację kursu dolara do jena.

Wraz z odbiciem w górę rentowności amerykańskich obligacji, nastawienie na rynku wskazuje raczej na wzrost notowań pary. – stwierdzili analitycy OCBC.

110,80 to wciąż nasz bezpośredni cel dla kursu USD/JPY, a kolejny krokiem może być 110,00 – 110,20. – dodali.

Podobnie uważa Karen Jones z Commerzbank, która spodziewa się nawet ruchu do zakresu powyżej 112 jenów.

Rynek wygląda jakby zamierzał zaatakować 110,85 z sierpnia i potem ruszyć w kierunku lipcowych maksimów na 111,66. Powyżej znajduje się ważna strefa 112,23-112,50, czyli maksima z 2019 roku. – zauważyła analityk Commerzbank.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here