Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) trafia na wsparcie. Co zrobi jutro Bank Japonii?
Haruhiko Kuroda, prezes BoJ

Podczas jutrzejszej sesji azjatyckiej, Bank Japonii przedstawi swoje założenia dotyczące polityki monetarnej. Rynki nie oczekują zmian głównych założeń polityki BoJ, ale interesują się tym, co znajdzie się prognozach banku. Kurs dolara w relacji do jena japońskiego zyskuje dziś nieznacznie broniąc strefy wsparcia w okolicach 108,00 JPY.

  • BoJ raczej nie zmieni polityki pieniężnej
  • Rynki interesować będą zmiany w prognozach banku odnośnie PKB i CPI
  • Rabobank oczekuje spadku USD/JPY do poziomy 107,00

Bank Japonii może zrewidować swoje projekcje

Bank Japonii wraz z oświadczeniem odnośnie polityki pieniężnej opublikuje swój raport prognostyczny. Mimo braku spodziewanych zmian w polityce, prognozy mogą ulec korekcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekuje się, że BoJ dostosuje swoje projekcje, gdyż odpowiedź na pandemię koronawirusa, a mianowicie trwający stan nadzwyczajny zaważył na PKB Japonii. Ponadto, ze względu na rozczarowujące dane inflacyjne, Bank może zrewidować prognozy CPI.

Pojawia się także obawy związane ze stabilnością finansową, gdzie rosnące ryzyko prawdopodobnie przyspieszy dostosowanie do wdrażania polityki.

Jane Foley, strateg z Rabobank uważa, że istnieje niewielkie ryzyko wskazujące na zaniechanie ultraakomodacyjnych środków polityki pieniężnej BoJ w dającej się przewidzieć przyszłości.

Rabobank uważa, że w perspektywie najbliższego miesiąca kurs dolara straci na rzecz jena. Para walutowa USD/JPY ma się osunąć do poziomu 107,00 JPY, a w dalszej części roku powrócić do stabilniejszych poziomów.

– Chociaż JPY jest bezpieczną przystanią, jest też najsłabiej rosnącą walutą grupy G10 w tym roku, ale najlepiej radzi sobie w 5-dniowym ujęciu, ponieważ wiadomości związane z Covid w regionie azjatyckim destabilizują apetyt na ryzyko – zauważa Foley.

Kurs dolar-jen wsparł się w okolicach 108,00 JPY

Notowania dolara amerykańskiego w relacji do jena zniżkują od początku obecnego miesiąca. Wyprzedaż skierowała kurs USD/JPY do wsparcia w okolicach 108,00 JPY.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, cena przetestowała wspomniane wyżej wsparcie w zeszłym tygodniu, a w piątek utworzył się tam byczy pin bar. Wybicie maksimów tej formacji wskazywałoby na potencjał do korekty ostatnich spadków. Alternatywnie, wybicie nowego dołka otwierałoby drogę do poziomu 107,00 JPY prognozowanego przez Rabobank.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie jsw | pgnig akcje cena | kurs dolars | kurs funta szterlinga | ceny ropy wti | forum gieldowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here