Naga MarketsFutures na indeksy w USA i giełdy w Azji zanurkowały po informacji, że Prezydent Trump uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. USD zyskuje na risk-off. Traci ropa naftowa i inne surowce. Nastrojom nie pomaga brak postępów w rozmowach nad pakietem fiskalnym USA.

Indeksy w USA i giełdy w Azji zanurkowały po informacji, że Trump uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19

Prezydent Trump powiedział, że on i pierwsza dama uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Poddali się testom po tym, jak Hope Hicks, jedna z najbliższych współpracowniczek prezydenta, otrzymała wynik pozytywny na Covid-19. Prezydent rozpoczął z żoną kwarantannę.

Kontrakt na S&P500 tąpnął o 1,8 proc. Japoński Nikkei traci 0,9 proc. Giełdy w Chinach, Hongkongu, Korei Południowej i na Tajwanie pozostają zamknięte z powodu święta.

Kontrakt S&P 500 tracił wcześniej po tym, jak Izba Reprezentantów przyjęła projekt pakietu fiskalnego o wartości 2,2 biliona dolarów, który został odrzucony przez Republikanów. Stało się to po tym, jak spikerka Demokratów Pelosi poinformowała, że kolejny dzień negocjacji z sekretarzem skarbu USA Mnuchinem nie przyniósł postępów.

Plan Izby zostanie ostatecznie odrzucony przez Senat, a lider większości senackiej McConnell twierdzi, że popiera dodatkowe bodźce, ale musi to być skromniejszy pakiet.

Na rynku walutowym został włączony tryb risk-off. Tradycyjnie najmocniej tracą NOK, AUD i SEK. Zyskują JPY, CHF i USD. EUR/USD zszedł na moment pod 1,17, ale już wraca do 1,1730. USD/JPY tąpnął do 105 z 105,50.

EUR/PLN lekko rośnie do 4,49.

Finalny odczyt sierpniowej sprzedaży detalicznej z Australii wskazał na spadek o 4 proc. m/m, nieco mniej od wstępnego wyniku -4,2 proc. W efekcie reakcja AUD na dane była marginalna.

Na rynku surowcowym jeszcze w czwartek rozpoczął się ruch korekcyjny, który ściągnął WTI pod 38 USD/b. Relatywnie dobrze trzymają się metale szlachetne – złoto pozostaje bez zmian na 1906 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here