Naga MarketsAkcje w Azji kontynuują wzrosty, gdyż postępy w pracach nad szczepioną i silne dane z USA poprawiły nastroje i przyćmiły obawy o wzrost liczby zachorowań w USA. Rynek FX pozostaje spokojny z podtrzymanym osłabieniem USD.

Kurs dolara wciąż osłabiony

Chiński Shanghai Composite rośnie o 1,3 proc., koreański KOSPI zyskuje 1 proc., a japoński Nikkei225 wzrasta o 0,1 proc. Azja wzięła przykład z Wall Street, gdzie wczoraj S&P500 wzrastał trzeci dzień z rzędu, tym razem o 0,5 proc., a Nasdaq zaliczył nowy rekord. Dziś rano futures na S&P500 zyskuje 0,1 proc.

Pozytywny nastrój bierze z lepszych danych z USA – indeks ISM dla przemysłu skoczył w czerwcu do 52,6 z 43,1 w maju, najwyżej do 14 miesięcy i wracając na stronę sygnalizującą ekspansję. Wznowienie aktywności gospodarczej po okresie lockdownu przynosi powrót do wzrostu produkcji i nowych zamówień.

Ponadto rynek pozytywnie przyjął doniesienia, że szczepionka na COVID-19 od Pfizera i BioNTech na wstępnym etapie testów wywołuje pozytywną reakcję systemu immunologicznego pacjentów.

Statystki zachorowań w USA pozostają złe. Wczoraj liczba nowych przypadków pierwszy raz przekroczyła 50 tys. Apple zamknął 30 sklepów w siedmiu stanach.

Na FX widać umiarkowane utrzymanie umocnienia walut ryzykownych względem USD. Najlepiej radzi sobie NZD przy wzrostach do 0,65. EUR/USD zatrzymał się na 1,1265, USD/JPY stabilizuje się pod 107,50.

Złoty wymazał ostatnią siłę i EUR/PLN odbił do 4,4750.

Na rynku towarowym ropa WTI zyskuje skromne 0,3 proc. do 39,8 USD/b. Złoto cofnęło się pod 1770 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here