Naga MarketsZwycięzca wyborów prezydenckich w USA nie został jeszcze ogłoszony, choć Joe Biden prowadzi w zdobytych głosach elektorskich. Rynek akcji podtrzymuje wzrostową passę. Na FX stabilnie z mieszaną postawą USD.

Joe Biden prowadzi w zdobytych głosach elektorskich

Fox News przyznaje Bidenowi 264 głosy vs 214 dla Trumpa. CNN zalicza 253 głosy Bidenowi i 213 Trumpowi. Różnica bierze się z zaklasyfikowania Arizony Bidenowi (11 głosów) i jednego głosu za jeden z dystryktów stanu Maine.

W Arizonie do przeliczenia pozostało ok. 400 tys. głosów. Przewaga Bidena stopniała do 79 tys. głosów.

Wyścig został również skomplikowany przez groźbę działań prawnych, a sztab Trumpa podobno rozważa zaskarżenie wyników w niektórych stanach i wnioski ponowne przeliczenie głosów.

Rynek akcji pozostaje we wzrostowym klimacie, kontynuując passę z poprzedniego dnia, w tym silny rajd sektora technologicznego na Wall Street (Nasdaq +4,441 proc.).
Japoński Nikkei225 rośnie dziś o 1,7 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 1,3 proc., a koreański KOSPI rośnie o 2,4 proc.

Futures na S&P500 zyskuje 0,6 proc., podobne wzrostu notuje kontrakt na DAX.
Na rynku walutowym jest stabilnie z mieszanym wynikiem USD. EUR/USD pnie się do 1,1740, ale GBP/USD cofnął się pod 1,2950 w oczekiwaniu na decyzję Banku Anglii za moment.

USD/JPY pozostaje nisko pod 104,50, ale AUD/USD pozostaje mocny na 0,7167.
EUR/PLN zatrzymał się na lokalnych minimach przy 4,53.

Złoto podeszło lekko wyżej do 10909 USD/oz. Na ropie naftowej widać realizację zysków po ostatnim rajdzie. WTI spada 2 proc. do 38,4 USD/b. Katalizatorem wczorajszych wzrostów stały się spekulacje, że rząd Stanów Zjednoczonych w impasie nie byłby w stanie uchwalić kluczowych przepisów środowiskowych, które faworyzowałyby inne formy energii.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here