Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) pozostaje na kursie w kierunku 110,00 - komentarz CMC MarketsPo pozytywnym początku, rynki w Europie zakończyły wczoraj sesję na minusie, po tym, jak Niemcy, a następnie Francja, Włochy i Hiszpania wstrzymały szczepienia preparatem firmy AstraZeneca z powodu obaw, że mogą one być przyczyną niektórych przypadków zakrzepów krwi. Zawieszenia nastąpiły pomimo tego, że WHO i Europejska Agencja Leków stwierdziły, że szczepionka jest bezpieczna, a w Wielkiej Brytanii, gdzie regulacje i kontrola są równie rygorystyczne, nie zgłoszono podobnych przypadków.

Kurs dolara rośnie, cios dla szczepionki firmy AstraZeneca

Oprócz negatywnej prasy, którą szczepionka otrzymała od prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, który stwierdził, że była tylko quasi-skuteczna dla osób w wieku powyżej 65 lat, jest to kolejny cios dla wiarygodności szczepionki z Oxfordu i ostatnia rzecz, której AstraZeneca, a co ważniejsze, populacja europejska, obecnie potrzebuje, biorąc pod uwagę, że ze wszystkich szczepionek, preparaty oksfordzkie są zdecydowanie najłatwiejsze do transportu. Problemy te mogą również opóźnić harmonogram ponownego otwarcia gospodarczego w Europie, ponieważ program szczepień pokazuje, że niedobory szczepionek stają się coraz bardziej dotkliwe, w wyniku czego coraz więcej ludzi może zostać zakażonych i umrzeć. Gdyby ktoś był cyniczny, mógłby zasugerować, że niektóre kraje w Europie używają preparatu AstraZeneca jako kozła ofiarnego, aby ukryć własne nieudolności w zakresie programów wprowadzania szczepionek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy rynki w Europie zamknęły się niżej, giełdy amerykańskie rozpoczęły nowy tydzień bardziej pozytywnie, a Dow, S&P 500 i Russell 2000 odnotowały kolejne rekordy już trzecią sesję z rzędu. W  tym samym czasie obserwowaliśmy spadek 10-letnich rentowności w USA. Dobrze radziły sobie amerykańskie linie lotnicze po danych, które pokazały, że podróże lotnicze w USA osiągnęły najwyższy poziom od ponad roku, a doniesienia o ponownym otwarciu kin w LA wzmocniły oczekiwania, że znaczna część nowych czeków stymulacyjnych o wartości 1400 USD prawdopodobnie również wpłynie na giełdy w USA.

Indeks STOXX Europe 600 Travel & Leisure odrobił wszystkie straty po pandemii

Odbicie w USA wczorajszej nocy prawdopodobnie pomoże w lekko pozytywnym otwarciu rynków w Europie, zwłaszcza, że giełdy azjatyckie również notują dziś rano wzrosty. Jedną z pozytywnych oznak jest to, że indeks STOXX Europe 600 Travel & Leisure odrobił wszystkie straty po pandemii, odnotowując wczoraj rekordowo wysoki poziom, chociaż akcje linii lotniczych pozostają w tyle za spółkami z sektora gier. Jeśli chodzi o dane, dzisiaj oczekujemy na najnowsze odczyty ZEW, dane o sprzedaży detalicznej z USA za luty oraz posiedzenie Rezerwy Federalnej. DAX osiągnął w zeszłym tygodniu nowe rekordowe poziomy i można śmiało założyć, że nastroje inwestorów są w tym miesiącu dość dobre, a najnowsze badanie niemieckiego ZEW ma wzrosnąć do 74 z 71,2 w lutym.

Oczekuje się również na najnowsze dane o sprzedaży detalicznej za luty w USA, które mogą okazać się nieco gorsze po odbiciu w styczniu. Jeśli chodzi o ostatnie 12 miesięcy wydatków konsumenckich w USA, ich odporność jest w dużej mierze napędzana przez rząd USA i środki stymulacyjne. Główne pytanie jakie należy sobie zadać, to czy nowy pakiet stymulacyjny mocno wesprze sprzedaż detaliczną. Amerykański rynek pracy w ostatnim czasie notuje pozytywny trend, co sugeruje, że pozytywne nastroje powinny zostać pozytywne. Negatywne mogą okazać się niskie temperatury w lutym, które spowodowały pozostanie ludzi w domach. Oczekiwania mówią o spadku o 0,5%, natomiast ewentualne gorsze odczyty powinny być równoważone przez wysokie oczekiwania względem marca i kwietnia, kiedy pakiet stymulujący zostanie rozprowadzony po USA.

EURUSD – pomimo wsparcia powyżej 200-dniowej MA w zeszłym tygodniu, obecne odbicie wygląda niepewnie. Musimy wybić powyżej 1,2050, by doszło do stabilizacji albo cena przetestuje 1,8000 lub spadnie nawet niżej.

GBPUSD – odbicie od poziomu 1,3750 musi doprowadzić do wzrostów ponad 1,4020/30, aby można było oczekiwać wzrostów do lutowych szczytów na 1,4230. Jedynie spadek poniżej 1,3720 może podważyć ten scenariusz i dać pretekst do ruchu w okolice 1,3580.

EURGBP – poziom 0,8540 pozostaje kluczowym wsparciem z tendencją ruchu w kierunku 0,8400. Odbicie musi przełamać 0,8730, by skierować się na 0,8800, gdzie kurs może napotkać na dużą przeszkodę.

USDJPY – opór znajduje się przy 109,30, jednak para pozostaje na kursie w kierunku 110,00, dopóki znajdujemy się powyżej 108,20. Na obecnych poziomach możliwe jest odreagowanie w okolice 107,30. Obecny ruch wzrostowy trwający od stycznia wspiera się na 200-dniowej MA i 105,60.

FTSE100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 31 punktów do 6,780

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 39 punktów do 14,500

CAC40 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 13 punktów do 6,051

Sentyment rynkowy CMC Markets:

US SPX 500 – sentyment dla kontraktu CFD na amerykański in indeks S&P 500 odzwierciedla niezdecydowanie z lekką przewagą nastrojów niedźwiedzich: w chwili obecnej 53% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o punkt procentowy niżej w stosunku do danych z poniedziałku. Po stronie wartości  57% to pozycje krótkie. Dla tego kategorii od wczoraj odnotowano wzrost o jeden punkt.

Germany 30 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kasowym kontrakcie CFD na niemiecki indeks DAX oczekują korekty wzrostów na tym walorze. Pod względem ilości Klientów transakcje Sprzedaj stanowią 69% (bez zmian), a przy wartości pozycje krótkie wynoszą 78% (plus jeden punkt).

Złoto – nastroje wśród przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na złoto pozostają bycze. Ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 81%. Pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje Kup dominują 75%. Nie odnotowaliśmy zmiany w stosunku do wczorajszych odczytów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa kurs | usd notowania | analiza btc | bitcoin info | de30 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here