Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) osuwa się w kierunku 105,50. Złoto przekroczyło 2000 USDImpas w Waszyngtonie dotyczący pakietu ratunkowego dla amerykańskiej gospodarki (Phase 4) szkodzi dolarowi, który traci na sesji azjatyckiej do pozostałych walut.

Waluty surowcowe wiodą prym. Kurs funta (GBP/USD) zawrócił przed 1,31

Kurs uncji złota przekroczył 2000 USD a baryłka WTI jest wyceniana na 41,7 USD. W rezultacie na rynku walutowym prym w ostatnich godzinach wiodą waluty surowcowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD powraca ponad 1,18 a USD/JPY osunął się w kierunku 105,50. GBP/USD zawrócił tuż przed 1,31. AUD/USD zbliżył się do 0,72 na 10 pipsów i obok korony norweskiej jest najsilniejszą walutą w koszyku G-10. EUR/PLN dzień zaczyna poniżej 4,40 a dolar wyceniany jest na 3,72 zł.

Kontrakty na S&P500 naruszają 3300 pkt a futures na DAX jest w okolicy 12650 pkt. Azjatyckie indeksy znajdują się poziomach zbliżonych do poprzedniego zamknięcia.

Zapasy ropy spadły wg API o 8,6 mln baryłek. W połączeniu ze słabością USD pozwala to na podbicie kursu WTI do 42 USD za baryłkę. Nowe historyczne szczyty w okolicy 2030 USD osiąga kurs złota, obecnie uncja jest wyceniana na 2022 USD. Na pewno warto odnotować też kontynuację silnych wzrostów kursu gazu ziemnego i kawy.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here