Naga MarketsSpokojna sesja w nocy przy niewielkich zmianach na FX. Większość indeksów w Azji jest stabilna poza Japonią, gdzie zanotowano rekordową liczbę zakażeń. Obawy o wpływ COVID-19 ściągają w dół futures na S&P500. Ropa naftowa lekko spada.

Większość indeksów w Azji jest stabilna poza Japonią

Obawy związane z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem przeważają nad optymizmem wywołanym przez postępy w pracach nad szczepionkami. Tokio zanotowało 493 nowe przypadki zachorowań – nowy rekord. Miasto przygotowuje się do wprowadzenia najwyższego stopnia alarmu covidowego.

Nikkei225 traci dziś 1,1 proc., ciągnąc za sobą futures na S&P500 (-0,5 proc.). Inne rynki azjatyckie są bardziej stabilne. Chiński Shanghai Composite rośnie o 0,1 proc., a koreański KOSPI zyskuje 0,3 proc.

Na rynku głównych walut praktycznie bezruch. USD lekko traci względem większości walut G10 (poza AUD). USD/JPY osuwa się pod 104, pierwszy raz od 9 listopada. EUR/USD jest na 1,1875, a GBP/USD na 1,3260.

EUR/PLN jest na tym samym poziomie, co był pozostawiony na koniec wtorkowego handlu – 4,49. W szerszym ujęciu kontynuuje trend boczny zamknięty w przedziale 4,46-4,51.
Ceny ropy naftowej obniżyły się po raporcie API, który doniósł o większym niż oczekiwano przyroście zapasów surowca w USA (4,2 mln baryłek, vs 1,9 mln b). Jednak nadzieje, że OPEC+ odroczy planowaną na styczeń decyzję o przywróceniu części wydobycia pomagają stabilizować ceny. WTI traci 0,2 proc. do 41,35 USD/b.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Pelosi i lider mniejszości w Senacie Schumer wysłali liderowi większości w Senacie McConnellowi list wzywający do rozpoczęcia w tym tygodniu negocjacji w sprawie pakietu dot. COVID-19.

Przemówienie szefa Fed Powella nie miało wpływu na rynku. Powell zasugerował, że ożywienie gospodarcze wciąż ma przed sobą długą drogę, jednak rozwój badań nad szczepionkami pomoże powrócić do normalności.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here