Naga MarketsKurs dolara (USD/JPY) może kontynuować wzrosty do 110,50 - Komentarz CMC MarketsWraz z końcem kwartału warto się zastanowić, jaki był ostatni okres dla rynków akcji. Pomijając lockdown w krajach europejskich i Wielkiej Brytanii, z wprowadzeniem szczepionek najlepiej poradziła sobie właśnie Wielka Brytania, a Europa robiła wszystko, co w jej mocy, aby dotrzymać jej tempa szczepień.

Kurs dolara nadal zyskuje, słabsze zakończenie sesji azjatyckiej

Pomimo rozbieżnych postępów między Europą a Wielką Brytanią, to rynki europejskie radziły sobie lepiej, chociaż może się to zmienić, jeżeli Europa nie podejmie wspólnych działań w drugim kwartale. Wczoraj rynki europejskie zamykały się na rekordowych wartościach, a DAX stał na czele całej stawki. FTSE100 pozostawał w tyle, podczas gdy rynki w USA odnotowały niewielkie straty, chociaż Russell 2000 zdołał odzyskać połowę poniedziałkowych spadków. Rentowność 10-letnich obligacji w USA nadal rosła, osiągając 14-miesięczne maksimum, ponieważ dane gospodarcze nadal wyglądały się solidnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabsze zakończenie sesji azjatyckiej oraz oczekiwanie na ważne dane ekonomiczne prawdopodobnie spowoduje, że europejskie rynki otworzą się dzisiaj nieco niżej. W przypadku Wielkiej Brytanii część danych może być już nieaktualna. Najnowsze chińskie PMI pokazało rozwój gospodarki na dobrym poziomie, szczególnie w usługach, które pokazały skok do 56,3 punktu. Amerykański raport ADP o zatrudnieniu, który ma się ukazać w dalszej części dnia, może również dostarczyć dalszych dowodów na boom gospodarczy w USA, jeśli liczby w jakikolwiek sposób odzwierciedlą ogromny wzrost, jaki widzieliśmy w zaufaniu konsumentów w USA w marcu.

Raporty z dzisiejszego popołudnia w pewnym stopniu pokażą nam, jak w piątek zmieni się zatrudnienie poza rolnictwem w USA. Wiele prognoz sugeruje, że może powstać nawet 900 tys. nowych miejsc pracy, chociaż mogą to być jedynie opinie osób, które liczą na wzrost gospodarki USA. Wzrost w odczycie przetestuje teorię Fed mówiącą, że dynamicznie rozwijający się rynek pracy nie stanowi ryzyka dla inflacji. Podczas raportu ADP w lutym mówiono o utworzeniu 117 tys. nowych miejsc pracy, był to drugi miesiąc z rzędu, w którym odnotowano wzrost zatrudnienia.

Nieco skromniejszy wynik zobaczyliśmy w raporcie NFP kilka dni później, może to sugerować potencjalną korektę w górę liczb z lutego. Dzisiejsze dane przewidują 550 tys. miejsc pracy. Wcześniej otrzymamy potwierdzenie ostatnich korekt dotyczących PKB Wielkiej Brytanii w IV kw., które mają pokazać, że gospodarka wzrosła o 1% pod koniec 2020 r., unikając w ten sposób perspektyw ponownego wystąpienia recesji. Po publikacji tych danych, wszystkie nagłówki gazet mówiły, że gospodarka Wielkiej Brytanii odnotowała największy roczny spadek od 1709 r. na poziomie -9,9%. Chociaż jest to okropna liczba, sugeruje nam, że będziemy świadkami silnego odbicia, w przypadku jego wystąpienia W czwartym kwartale największy wkład w PKB miały usługi, które wzrosły o 0,6%, przy wzroście wydatków rządowych o 6,4%.

Konsumpcja prywatna była znacznie bardziej stonowana, spadając o 0,2% w porównaniu z wzrostem wynoszącym 19,5% w III kwartale, ale nie powinno to zbytnio dziwić, biorąc pod uwagę różne ograniczenia, które obowiązywały w całym kraju w ostatnim kwartale 2020 r. Podsumowując, te liczby nie powinny nas zbyt dziwić, biorąc pod uwagę, że rynki przygotowują się na ponowne otwarcie sklepów za mniej niż dwa tygodnie. Spadek PKB w I kwartale prawdopodobnie będzie słabszy od przewidywanego na poziomie -4%.

Gwałtowny wzrost rentowności obligacji w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich kilku tygodni odzwierciedla rosnący optymizm rynkowy związany z silnym ożywieniem gospodarczym i rewizją prognoz wzrostu na ten tydzień wykonaną przez Bank Anglii. Obecnie największym problemem banku centralnego jest konieczność złagodzenia optymizmu rynkowego w kwestii odbicia gospodarczego, ponieważ mocno podnosi długoterminowe stopy procentowe. Jeśli chodzi o inflację, możemy spodziewać się, że wstępne dane dotyczące CPI w UE w marcu pokażą wzrost do 1,5% z 0,9%.

Znaczna część wzrostu będzie wynikać z cen energii oraz faktu, że o tej porze w zeszłym roku większość gospodarek w Europie została zamknięta, gwałtownie obniżając ceny i przekładając się na znacznie większe zmiany w tym roku. Znalazło to odzwierciedlenie we wczorajszych niemieckich wynikach, które jeszcze mogą się pogorszyć w dalszej części roku. Oczekuje się, że podstawowy CPI UK również wzrośnie do 1,4% z 0,9%.

EURUSD – po ustąpieniu wsparcia w okolicy 1,1750, nastawienie na rynku pozostaje do ruchu w kierunku poprzednich minimów na poziomie 1,1615. Obszar 1,1870 nadal pozostaje kluczowym oporem przy każdym wzroście

GBPUSD – po nieudanej próbie wyjścia powyżej 50-dniowego MA na początku tego tygodnia funt spada i może ponownie przetestować dołki na 1,3670. Kurs musi się cofnąć i zamknąć powyżej 1,3850, aby ponownie otworzyć drogę do wartości powyżej 1,3920. Powrót poniżej 1,3670 będzie stanowił informację, o kontynuacji spadków do okolic 1,3560.

EURGBP – spadł do 0,8506 na początku tego tygodnia, po czym powrócił powyżej wartości 0,8530, jednak nastawienie wciąż pozostaje spadkowe, gdyż jesteśmy poniżej 0,8570. Zamknięcie poniżej 0,8500 może informować o potencjalnym ponownym teście okolic 0,8400, a nawet zeszłorocznych minimów na poziomie 0,8280.

USDJPY – ostatecznie wzrasta powyżej oporu na wysokości 110,00 i ma szansę na kontynuację wzrostów do 110,50, a następnie 111,20. Poziom 109,20 pozostaje kluczowym wsparciem dla obecnego ruchu wzrostowego.

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 5 punktów niżej, na poziomie 6,767

DAX – oczekuje się otwarcia 28 punktów niżej, na poziomie 14,980

CAC40 – możliwe otwarcie 8 punktów niżej, na poziomie 6,080

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 –  nastawienie Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD powiązanym z niemieckim indeksem DAX wskazuje na nieustanną dominację niedźwiedzi. Po stronie ilości otwartych transakcji – 76% Klientów posiada pozycje Sprzedaj, trzy punkty w dół w stosunku do danych z wtorku. W kategorii Wartość Pozycji, transakcje Sprzedaj wynoszą w tej chwili 86% (spadek o punkt od ostatniej sesji).

UK 100 – bycze nastroje dominują na brytyjskim indeksie FTSE100. Pod względem ilości otwartych pozycji, dominują transakcje Kup wyniosły 70%, z jednopunktowym wzrostem od wczoraj. W kategorii wartości transakcji, w chwili obecnej jest to 78% pozycji długich, osiem punktów wzrostu od wtorku.

EUR/USD – niezdecydowanie wśród Klientów posiadających otwarte pozycje na kontrakt CFD oparty o EUR/USD: ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 55% (plus jeden punkt), a pod względem wartości otwartych transakcji pogłębia się dominacja niedźwiedzi: pozycje krótkie wyniosły 72% (wzrost o dziesięć punktów).

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq wykres | waluty online | akcje lotos | kurs dolara forex | kurs dolara amerykańskiego |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here